Kāpēc mammas viena pret otru mēdz būt tik neiecietīgas? Mammas kaunināšana

Ikvienai no mums šādas situācijas droši vien ir pazīstamas, kad mēs jūtamies novērotas, analizētas, pētītas un tiesātas, baidoties izdarīt kaut ko nepareizi. Šādā spriedzē nereti sākam šaubīties par sevi. Lai arī iekēji zinām, ka vienmēr vēlamies savam bērnam labāko, bet negribot atnāk šaubas – vai tiešām esmu gana laba mamma?

Mammas kaunināšana jeb Mom Shaming apraksta situācijas vai uzvedību, kurās mamma (vai abi vecāki) tiek kritizēti vai pazemoti viņu vecāku lēmumu dēļ.

Mammas kaunināšana izpaužas situācijās, kurās tev kā mammai ir kauns par savu audzināšanas stilu vai veidu, kā tu izturies pret savu bērnu, un citi tevi par to tieši vai netieši nosoda. Negatīvi komentāri un nevēlami padomi var būt satraucoši un aizvainojoši.

“Gada vecumā jau bērnudārzā?!”, “Tu nebaro bērnu ar krūti?!”, “Tu jau esi atpakaļ darbā?!”

Dažām mammām jau pietiek ar neiejūtīgu piezīmi vai skatienu, lai radītu negatīvas emocijas un dziļas šaubas par sevi.

Būt mammai nav viegli. Tas ir nepārtraukts darbs ar sevi un nogurums, ko veido lielā fiziskā un emocionālā slodze. Nav ne ideālu, ne perfektu mammu. Mēs visas pieļaujam kļūdas.

Mēs visas piedzīvojam līdzīgas pieredzes, mums ir līdzīgas bailes un satraukumi, un mēs cenšamies būt tādas mammas, kādas ir nepieciešamas mūsu bērniem.

Tomēr reizēm dažas mammas tik ļoti neapzinās savu nedrošību un dziļās bailes, ka tikai meklējot un atrodot trūkumus kādā citā mammā, viņas uz mirkli izjūt atvieglojumu.

Vai tu kādreiz esi to novērojusi?

Kā pasargāt sevi no citu mammu atklātiem un slēptiem uzbrukumiem? Kā veidot palīdzošas un stiprinošas attiecības ar draudzenēm – citām mammām? Par to stāstīšu Laimīgo Mammu skolā jūlijā.


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *