Kas tas tāds – draudzeņu atbalsts? Kā atrast draudzenes?

Kāpēc citām ir mīļas draudzenes, kas atbalsta un iedvesmo, bet man tā nav?

Varbūt tu atpazīsti kaut ko no sekojošā:

  • Tu bieži piedzīvo situācijas, kad apkārtējie tevi pietiekami neatbalsta;
  • Tev mēdz būt sajūta, ka nevienam jau īsti nerūp, kā tev klājas;
  • Tu domā, ka citām varbūt ir draudzenes vai tuvinieki, kas nepārmet, nemāca un nekritizē tevi par to, kā tu kā mamma cīnies cauri visām grūtībām;
  • Tev šķiet, ka tev no draudzenēm apkārt tiek tikai viss negatīvais. Vai arī netiek vispār nekas.

Ja likās kaut kas pazīstams, tad zini, ka ar šo sajūtu neesi viena.

Reizēm var šķist, ka, izņemot tavu partneri, neviens pat nepamanītu, ja ar tevi notiktu kaut kas pavisam slikts. Iespējams tāpēc tu secini – jātiek galā pašai!

Tomēr nav tādas “labās” vai “sliktās” draudzenes. Saņemt draudzeņu atbalstu vai nē īstenībā ir lielā mērā saistīts arī ar tevi pašu. Ja tu esi jau agri iemācījusies ignorēt savas vajadzības un jūtas, šāda attieksme neapzināti šķiet pazīstama arī citos.

Jo gribi to vai nē – arī draudzenes, ne tikai partnerus, piemeklējam atkarībā no bērnībā piedzīvotā.

Tāpat kā partnerattiecībās, arī veids, kā draudzējamies, tiek balstīts mūsu pirmo attiecību pieredzēs. Tas ir cieši saistīts ar mūsu piesaistes stilu.

Iespējams tu neapzināti meklē savā dzīvē tādus cilvēkus, kuri nevar būt tev atbalstoši, jo tādas attiecības tu tik labi pazīsti. Mēs mēdzam pulcēt ap sevi tos, ar kuriem piedzīvot iepriekš zināmo, arī iepriekšējās sāpes un drāmas.

Lai lūgtu un pieņemtu palīdzību, nepieciešams noticēt, ka esi tā vērta un ka tev neatteiks.

Lai uzdrošinātos uzaicināt draudzeni ciemos vai saorganizētu kādu tikšanos ārpus mājas, tāpat ir nepieciešams noticēt, ka esi tā vērta, ka tev neatteiks un laiks kopā ar tevi ir labi pavadīts laiks.

Un bez tā visa vēl ir jāspēj būt tuvā saiknē ar kādu citu – jāklausās, jāpieņem un jāvelta otram savs laiks. To ir grūti paveikt, ja tu pati konsekventi neesi saiknē ar sevi un nevelti laiku sev.

Attiecību veidošanā, arī ar draudzenēm, ir vērts papētīt sevi, savas pieredzes, gaidas un vilšanās, lai veidotu tās tādas, kādas patiešām vēlies.

Vēlies uzzināt vairāk? Vēlies saprast sevi vairāk un ko mainīt attiecībās ar savām draudzenēm? Šomēnes Laimīgo Mammu skolā palīdzēšu Tev labāk saprast sevi un savu draudzēšanos.

Ja tēma “Mammas un toksiskas attiecības” ir aktuāla arī Tev, pievienojies Laimīgo Mammu Skolā!


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *