Kā jaunai ģimenei aicināt palīgus jeb “Esi mans ciems!”

Iespējams esi dzirdējis teicienu: “Lai uzaudzinātu bērnu, ir nepieciešams ciems.” Mūsdienu sabiedrībā, kad dzīve kopienā vairs nav izplatīta, sava “ciema” jeb atbalsta sistēmas veidošana bieži ir vecāku pašu rokās. Kā to veiksmīgāk izdarīt, lai bērniņa ienākšanu ģimenē varētu piedzīvot pēc iespējas harmoniskāku un priecīgāku?
Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA šogad pirmo reizi piedalīsies Latvijas Grāmatu izstādē 2019 ar Vitas Kalniņas grāmatu “Pirmās attiecības cilvēka dzīvē”.
Svētdien, 3. martā, 15:00 Vita Kalniņa aicinās grāmatas lasītājus un citus interesentus uz sarunu “Kā jaunai ģimenei aicināt palīgus jeb “Esi mans ciems!”” uz Latvijas Grāmatu izstādes Lielās skatuves.

Grāmata “Pirmās attiecības cilvēka dzīvē” iznāca pagājušā gada oktobrī un pa šo laiku tā ir kļuvusi par pirmo izvēli jaunajiem un topošajiem vecākiem, kas interesējas par to, kā veidot attiecības ar mazuli un vienam ar otru šajā pārmaiņu laikā.

Grāmatā ir apkopota pasaulē aktuāla informācija, kā rūpēties par mazuli un veidot attiecības ar viņu jau no ieņemšanas brīža. Kāpēc reizēm būt kopā ar mazuli ir tik grūti? Kā mainās pāra attiecības pēc mazuļa piedzimšanas? Kāpēc apkārtējie biedē ar izlutināšanu, lai gan īstenībā tās ir muļķības? Kad tad īsti bērns izguļ nakti? Un cik daudz viņš drīkst raudāt? Kāpēc dažas mammas izbauda zīdīšanu, bet citām tās šķiet šausmīgas mocības un gribas sevi no tā izglābt? Kur un kādu emocionālo atbalstu meklēt? Kā vecākiem palīdzēt pašiem sev?

Sestdien, 2. martā, no 15:00-17:00 un svētdien, 3. martā, no 14:00-15:00 Ģimenes psiholoģijas centra LĪNA stendā būs iespēja klātienē satikt grāmatas autori Vitu Kalniņu un saņemt autogrāfu savam grāmatas eksemplāram.

LĪNAs stenda numurs izstādē būs G27. Visas izstādes dienas mūsu stendā būs iespējams iegādāties grāmatu par draudzīgu cenu, kā arī atrast ko noderīgu un iedvesmojošu jaunajiem vai topošajiem vecākiem un katram, kam interesē harmoniskas attiecības ar sevi un saviem tuvākajiem.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *