Vitas Kalniņas Laimīgā Skola

Vitas Kalniņas

Laimīgā skola

Psiholoģijas zināšanas mierīgākai dzīvei

Ar 2023. gada septembri Laimīgo Mammu Skola pārtop par Laimīgo skolu! Pievienojies un saņem atbalstu un resursus laimīgākai un mierīgākai dzīvei.

Tevi gaida

jauni materiāli katru mēnesi

Ja meklē psiholoģijas zināšanās un manā psihoterapijas praksē balstītu informāciju un stiprinājumu, aicinu Tevi uzsākt jauno mācību gadu manis vadītajā Laimīgajā skolā! Skolā ieguldu savu 20 gados gūto darba pieredzi un arī savu mīlestību pret cilvēkiem, kas vēlas justies mierīgāk un labāk, taču vēl nav gatavi psihoterapijas procesam vai arī vēlas to papildināt ar praktiski lietojamām zināšanām.

Skolā vari pieteikties mammas abonementam – tad katru mēnesi saņemsi atbalstu no manis apmācītām PEP Mammām!
🎥 Tiešsaistes nodarbības
🎥 Tiešsaistes jautājumu un atbilžu sesijas
▶️ Visi video ierakstā
🎧 Audio meditācija
📝 Mēneša tēmas darba lapas
❤️ Privāta skolas platforma, droša un atbalstoša kopiena

+ Mammu PEP Atbalsta tikšanās Zoom!

Reģistrējies šeit

uzdāvini sev ko noderīgu un skaistu
MĒNEŠA ABONEMENTS
39 eur/mēnesī ik mēnesi
39
 • pieeja mēneša tēmai un tēmu arhīvam, katrā:
 • 2 nodarbības mēnesī
 • 2 video ieraksti
 • darba lapas
 • audio meditācijas
 • mammām:
 • ikmēneša tikšanās ar PEP atbalsta mammām
VASARAS ABONEMENTS
Piedāvājums spēkā 02.05.-02.06.2024.
97
 • “Laimīgās skolas” vasaras abonements (+ dāvanā 9 rakstīšanas uzdevumi pašterapijai)
 • 9 rakstīšanas uzdevumi
 • 3 jaunas tēmas
 • arhīvā pieejamās tēmas
 • 6 tikšanās tiešraidē un video ierakstā
 • darba lapas un audio meditācijas

DALĪBNIEČU VĀRDIEM

atsauksmes no sirds

Tikko noklausījos pirmo lekciju – gan smējos, gan raudāju. Paldies sirsnīgs par to lielo iejūtību. Un vēl – ir riktīgi labi piemēri un cilvēcīgais, pieredzes aspekts.

Sajūsminos par burvīgo platformu – ļoti gaumīga un silta. Ir tā māju sajūta. Un tie papildus resursi tik labi! Šis ir projekts, kuru nopērkot es saņemu vairāk kā gaidīju!

Noklausījos beidzot jautājumu/atbilžu sesiju. Liels, liels paldies! Biju aizkustināta un uzrunāta. Interesanti, ka pat tad, ja kāds jautājums, ko uzdevusi cita mamma, man nemaz nešķiet aktuāls, tad Tavā atbildē uz šo jautājumu izskan daudz lietu, kas aktuālas arī man.

Visvairāk paldies, ka dalies ar savu personīgo pieredzi, tas tik ļoti iedrošina, tik ļoti sakustina.. tas tik ļoti palīdz sadzirdēt, saklausīt, saredzēt sevi tajā visā vēl izteiktāk un.. pieņemt, palaist. No sirds paldies – esmu pateicīga! Ļoti!

Es šodien sev ieguvu ļoti daudz spēka, noklausoties pašu pirmo LS meditāciju par mīlestību pret sevi. Absolūti katrs vārds ir par tām dažādajām sajūtām un nemieru, kas ir pirmajās pēcdzemdību dienās. Iesaku šo ikvienai jaundzimušai jaundzimušā bēbīša mammai.

Gaidāmās tēmas

2023/2024 mācību gadā
Pastāvēt par sevi un savām vajadzībām
Kā nepazaudēt sevi un tomēr saglabāt tuvību partnerattiecībās
Konfliktu risināšana ģimenē un ārpus tās
Kad visa ir par daudz – paaugstināts jūtīgums un kā sev palīdzēt
Atteikties no pārslodzes un nepaņemt vainas sajūtu
Dziedēt senus ievainojumus priecīgākām attiecībām šodien
Draudzīgas un laipnas attiecības ar ķermeni​
Ģimenes attīstības cikli un to izaicinājumi
Ko iesākt ar aizvainojumu?
Palikt iejūtīgai ar citiem un pasargāt sevi
Saglabāt sevi attiecībās ar vecākiem
Pārtraukt līdzatkarību attiecībās ģimenē

AKTUĀLĀ TĒMA: Ko iesākt ar aizvainojumu?

Ko iesākt ar aizvainojumu?

Aizvainojuma rezultātā jūtamies otra noraidīti un maznozīmīgi, nereti piedzīvojam arī bezpalīdzību un dziļas šaubas par sevi un savu vērtību. Tas savukārt izraisa sāpes un dusmas, ko reizēm vēršam pret sāpinātaju, taču citreiz paši pret sevi, norobežojoties savās sāpēs no ārpasaules.

Nereti aizvainojumā fantazējam par atriebību tam, kas mums to nodarījis. Iespējams, ka cenšamies viņam arī atdarīt par to ātri un tā, lai tiešām sāp vismaz tikpat ļoti, cik mums pašiem.

Aizvainojuma situācijas dzīvē var būt tik dažādas kā cilvēki, kas tās piedzīvo, un to spēcīgums var sniegties no sīkiem un ātri aizmirstamiem nepatīkamiem brīžiem, līdz smagiem un dziļiem pārdzīvojumiem.

Tas, kā apejamies ar aizvainojumu dažādās situācijās, ir atkarīgs no katra individuāli, un arī vēlamās pārmaiņas var notikt tikai katrā pašā. Tāpēc maijā skaidrošu, kā veidojas aizvainojums un kā no tā apzināti izkāpt.

Nodarbība 9. maijā tiešraidē un ierakstā. J&A sesija (jautājumi & atbildes) 23. maijā tiešraidē un ierakstā.

Ģimenes attīstības cikli un to izaicinājumi

Ģimenes attīstības cikli un to izaicinājumi

Kad pāris satiekas un lemj veidot kopīgu ģimeni, pāri visam parasti ir lielas jūtas un skaisti sapņi. Tomēr dzīve nes sev līdzi arī dažādus pārbaudījumus. Bieži partneriem trūkst zināšanu par pāra attiecību un arī ģimenes attīstības cikliem. 

Ģimenes, tāpat kā katrs individuāls cilvēks, attīstās, ejot cauri noteiktiem posmiem. Jauni attīstības soļi prasa arī spēju tiem pielāgoties. Tas nozīmē pamest veco, ērto sajūtu un nonākt jaunā situācijā, kurai vēl nav prasmju un trūkst pieredzes. Tā tas ir, piemēram, kad ģimenē ienāk bērns. Vēlāk, kad pirmais bērns dodas bērnudārzā un skolā, tad nonāk pusaudžu vecumā un visbeidzot pamet ģimenes ligzdu. Dažas ģimenes piedzīvo arī šķiršanās un jaunu attiecību veidošanu, kas transformē esošo ģimeni. Kādi izaicinājumi mūs var sagaidīt un kā tajos sev palīdzēt?

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Draudzīgas un laipnas attiecības ar ķermeni

Daudzīgas un laipnas attiecības ar ķermeni

Tavs ķermenis ikdienā dara visu iespējamo, lai Tev klātos labi, taču iespējams, ka Tu, tāpat kā daudzi citi, nejūties ar to patiesi saistīta, drīzāk vēro un vērtē to no malas. Ja Tev neizdodas pieņemt sevi, iespējams, esi sakoncentrējusies uz kādām sava ķermeņa daļām un to nepilnībām, taču aiz tā visa slēpjas kas vairāk. Tās ir Tavas domas, jūtas, Tavas vēlmes, ilgas, talanti un Tava būtība. Ja uzdrošināsies ieskatīties tajā dziļāk, ja ieraudzīsi, kā tas viss ir cieši savā starpā saistīts, ticu, ka pietuvosies tuvāk sava ķermeņa un arī sevis pieņemšanai.

Ķermenis mūsdienās ir viens no cilvēka neiepazītākajiem un nenovērtētākajiem resursiem. Taču tieši ķermenī slēpjas atslēga uz mūsu iekšējiem dārgumiem un labākām attiecībām gan ar sevi, gan citiem.

Martā Laimīgajā skolā stāstīju par to, kā veidot veselīgas attiecības ar savu ķermeni.

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Dziedēt senus ievainojumus priecīgākām attiecībām šodien

Dziedēt senus ievainojumus priecīgākām attiecībām šodien

Nereti cilvēki paši ir pārsteigti – kā tas var būt, ka paši sev veltām tik nelaipnus vārdus un attieksmi, kādus nekad neuzdrošinātos attiecībās ar kādu citu? Varbūt arī Tu piederi pie tiem cilvēkiem, kas sevi šausta un soda, reizēm pat savā veidā ienīst? Vai pie tiem, kas jūtas vientuļi, lai arī realitātē esi dažādās attiecībās? Iespējams, ka Tava tēma ir cīņa ar visdažādākajām bailēm, kas kavē Tevi ne tikai sasniegt kaut ko, ko Tu vēlētos, bet pat pilnvērtīgi dzīvot pavisam parastu ikdienu?

Tavas traucējošās domas, ieradumi, darbības un dažādi simptomi īstenībā bieži ir Tava ķermeņa un psihes mēģinājumi joprojām labi darīt savu darbu, Tevi sargājot un rūpējoties par Tavu izdzīvošanu. Tikai reizēm traumas ietekmē tie kļūst savā veidā “pārcentīgi”. Nodarbībā tiks skaidrots, kā tas notiek un ko tur varētu darīt.

Darba lapās savukārt uzdevumi, kas ļaus izpētīt to, vai un kā kāda traumatiska pārdzīvojuma ietekmē esi piedzīvojis sava veida izaugsmi (angliski “trauma growth”).

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Atteikties no pārslodzes un nepaņemt vainas sajūtu

Atteikties no pārslodzes un nepaņemt vainas sajūtu

Kas palīdz nepārgurt? Viena no lietām ir apziņa, kas tieši man ir svarīgi un ko es pati gribu savā dzīvē. Jo manuprāt nav smagākas nastas par citu cilvēku gaidām, īpaši, ja tās ir neapzinātas un nespējam tās atšķirt no tā, ko vēlamies paši. Tāpēc aicinu šomēnes izpētīt to, ko Tavuprāt citi gaida no Tevis un saprast, kas Tev vajadzīgs, lai dzīvotu saskaņā ar savām gaidām un priekšstatiem. Ceru, ka tie ir gana iejūtīgi pašai pret sevi, un esi gatava arī no kaut kā atteikties, lai tik ļoti nepārgurtu. Galvenais izdarīt to tā, lai pārgurumu nenomaina vainas sajūta.

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Kad visa ir par daudz – paaugstināts jūtīgums un kā sev palīdzēt

Kad visa ir par daudz – paaugstināts jūtīgums un kā sev palīdzēt

Varbūt arī Tu piederi pie tiem, kas ātri pārgurst pat no pozitīvām un patīkamām lietām? Jo tā visa pavisam ātri kļūst “par daudz”. Gribas pārtraukt, aizspiest ar rokām ausis, cieši sažmiegt acis vai uzlikt melnas melnas brilles, un kopumā izvairīties. Tāpēc svētku laiks var kļūt par vienu no grūtākajiem posmiem visā gadā – pilns ar iespaidiem un emocijām.

Iespējams, ka pārāk augsts jūtīgums ir tas, kam līdz šim neesi varējusi iedot ne vārdu, ne skaidrojumu visas dzīves garumā. Nodarbībās runāsim par to, kas īsti ir paaugstināts jūtīgums un kā sev palīdzēt gan ar to sadzīvot, gan izbaudīt tā pozitīvās puses.

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Konfliktu risināšana ģimenē un ārpus tās

Konfliktu risināšana ģimenē un ārpus tās

Lai arī zinām, ka konflikti ir dabiska un pat nepieciešama jebkuru attiecību sastāvdaļa, daudzi no mums labprāt no tiem izvairītos vispār. Tomēr, ja izvairīšanās kļūst par pamatstratēģiju, kā apieties ar konfliktiem, tad tam līdzi nāk gan mentālās veselības problēmas, gan arī veidojas tā sauktā atkarība no harmonijas. 

Novembrī apskatīsim, kā norit veiksmīgs konflikta izstrādes process – sākot no konflikta atzīšanas, tā izpratnes un analīzes, skaidrojošas abu iesaistīto pušu sarunas, kopīgas risinājuma meklēšanas līdz pat skatam uz rastā risinājuma realizēšanu nākotnē un kā var notikt abu pušu salabšana.

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Pastāvēt par sevi un savām vajadzībām 

Pastāvēt par sevi un savām vajadzībām

Viss, ko ik dienas sakām vai darām, ir vienkārši mēģinājums apmierināt kādas mūsu vajadzības. Tad, kad spējam uz pasauli paskatīties caur vajadzību prizmu, daudzām grūtībām negaidīti parādās radoši risinājumi. Iepriekš neizskaidrojamai uzvedībai pēkšņi tiek ieraudzīts iemesls un piešķirta jēga.

Lekcijā uzzināsi, kā ar līdzjūtību ieklausīties sevī, kā nonākt kontaktā ar savām vajadzībām, un kā rūpes par tām izvirzīt par tavas dzīves prioritāti. Ne mazāk svarīgi – kā savas vajadzības komunicēt citiem un palīdzēt sev, lai tās tiktu sadzirdētas.

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Kā nepazaudēt sevi un tomēr saglabāt tuvību partnerattiecībās 

Kā nepazaudēt sevi un tomēr saglabāt tuvību partnerattiecībās

Kā justies labi attiecībās, kas izgājušas cauri pirmajam iemīlēšanās laikam? Daudziem par milzu izaicinājumu kļūst tas, kā pārāk nepazust otrā, nemitīgi pielāgojoties viņam un vienlaikus upurējot savas vajadzības. Taču ne mazāk nozīmīgi ir pārāk neaizrauties ar sevi, lai attiecības nekļūst tikai par formālu
savienību, bet tajās var piedzīvot spēcinošu tuvību vienam ar otru – kā fizisku, tā emocionālu. Kā saprast, kur esam šobrīd un kā līdzsvarot savu attiecību kuģi, lai tas neapgāžas?

Nodarbība, Q&A sesija (jautājumi & atbildes), materiāli jau pieejami!

Uzdāvini sev ko vērtīgu un skaistu

Tavi skolas materiāli ik mēnesi

Video ieraksti

Skaties ikmēneša video, nodarbību un atbilžu sesiju, tiešraidē vai ierakstā sev ērtā laikā. Skaties visus iepriekšējos mēnešus arhīvā!

Mazās atbalsta grupas ar skolas PEP Mammām

Ja izvēlies “Laimīgas skolas” mammas abonementu, katru mēnesi vari piedalīties atbalsta grupā, ko vada Vitas apmācītas Atbalsta (PEP) mammas. Tikšanās notiek mazās grupās, drošā Zoom vidē.

Darba lapas

Tavs ceļvedis patstāvīgam darbam ar mēneša tēmu. Lasi vairāk un pildi uzdevumus darba lapās elektroniskā formātā (.pdf) vai izdrukājot.

Meditācijas

Klausies Vitas ierunātās meditācijas un vizualizācijas uzdevumus par mēneša tēmu. Lejupielādē telefonā un klausies pirms miega vai agri pieceļoties, kad vēlies.

Droša un atbalstoša kopiena

Laimīgā skola” un visi skolas materiāli ir pieejami tikai skolas dalībniecēm.

Reģistrējies šeit

MĒNEŠA ABONEMENTS
39 eur/mēnesī ik mēnesi
39
 • pieeja mēneša tēmai un tēmu arhīvam, katrā:
 • 2 nodarbības mēnesī
 • 2 video ieraksti
 • darba lapas
 • audio meditācijas
 • mammām:
 • ikmēneša tikšanās ar PEP atbalsta mammām
VASARAS ABONEMENTS
Piedāvājums spēkā 02.05.-02.06.2024.
97
 • “Laimīgās skolas” vasaras abonements (+ dāvanā 9 rakstīšanas uzdevumi pašterapijai)
 • 9 rakstīšanas uzdevumi
 • 3 jaunas tēmas
 • arhīvā pieejamās tēmas
 • 6 tikšanās tiešraidē un video ierakstā
 • darba lapas un audio meditācijas

Laimīgās Skolas īsie kursi

Gada abonentēm bez maksas
Mammas dusmas
Laimīga Pamāte
Laimīga Solo mamma
Ģimenes menedžmenta pārbūves plāns
Pašizziņas vingrinājumi dabā
Nogale bez mobilā
Toksikas attiecības
…un citi gaidāmie kursi!

BUJ | Atbildes

Kā strādā abonements?

Laimīgā Skola atrodas tiešsaistē – skolas platforma un materiāli pieejami fiziskām personām, kas reģistrējas un kamēr to abonements ir aktīvs.

Katru mēnesi ir cita tēma, par kuru Vita vada tiešsaistes nodarbību un tiešsaistes “jautājumi un atbildes” sesiju, tās notiek katru otro ceturtdienu 19:00 un ir skatāmas pēc tam ierakstā platformā.

Dalības maksa ir automātisks ikmēneša maksājums (39 eur/mēn) vai automātisks gada maksājums (390eur/mēn). Pirmoreiz reģistrējot savu lietotāja kontu, tiek prasīts arī ievadīt savas maksājumu kartes datus. Karte tiek piesaistīta kontam un katru mēnesi LMS sistēma automātiski atskaita naudu par nākamo mēnesi, ja vien neesi izvēlējusies pārtraukt savu abonementu.

Kad atjaunojas ikmēneša abonements?

Ik mēnesi pēc iespējas tajā pašā datumā un pulksteņlaikā, kad pierakstījies. Ja esi reģistrējusies, piem., 1. datumā, tad maksājums par nākamo mēnesi tiks veikts nākamā mēneša 1. datumā. 

Ja nevaru piedalīties tiešraidē, vai varēšu nodarbības noskatīties pēc tam?

Jā, video ieraksti būs pieejami Laimīgo Mammu Skolas platformā, kopskaitā būs 12 tēmas.

Ja pārtrauc abonementu, vai kontā saglabājas iepriekšējās lekcijas un darba lapas?

Pārtraucot abonementu, lietotāja konts saglabājas, bet tiek “iesaldēts” līdz brīdim, kad atkal vēlēsieties atjaunot savu abonementu. Tāpēc iesakām lejuplādēt visus vēlamos materiālus, kamēr abonements vēl ir aktīvs. Video ieraksti ir pieejami tikai Skolas platformā un tos nav iespējams lejuplādēt.

Kā uzdāvināt Laimīgās skolas abonementu?

Ja vēlies uzdāvināt abonementu, ir iespējams iegādāties dāvanu karti: https://vitakalnina.lv/davanas/#LS.

Lai pasūtītu:
1. Aizpildi pieteikuma formu.
2. Saņem apstiprinājuma e-pastu ar rēķinu no skolas asistentes.
3. Apmaksā rēķinu.
4. Saņem dāvanu karti ar atlaižu kuponu abonementam savā e-pastā.
5. Dāvini un iepriecini!

Ja katram mēnesim ir sava tēma – vai būs iespēja pajautāt ko ne tik saistītu ar konkrēto mēnesi, ja tāds jautājums, situācija radīsies?

Protams, būs iespēja uzdot arī savus jautājumus, taču tās nebūs konsultācijas, piemēram, par bērnu audzināšanu. Parasti atgādinām arī, ka šādas nodarbības nevar aizstāt psihoterapiju. Tās drīzāk būs izglītojošas un atbalstošas. 

Šobrīd plānojam bērniņu. Vai Laimīgā skola būs noderīga, vai labāk pieteikties, tad kad būsim bērniņu ieņēmuši?

Ja gribas gatavoties mammas dzīves izaicinājumiem, tad šī skola var noderēt. Jārēķinās gan, ka dažas lietas varētu būt grūtāk aptvert, jo, kamēr neesi tajā iekšā, bieži daudz kas šķiet daudz vienkāršāk un grūti noticēt, ka kas tāds var būt problēma. Tā kā varat ar vīru apspriesties un izdomāt, vai vēlaties pieteikties jau tagad vai pēc kāda laiciņa. Mēs, protams, priecājamies par katru sievieti un katru mammu, kura izvēlas pievienoties Laimīgajai Skolai.

Vai skolai paredzēts kāds darbības “termiņš”?

Pagaidām Laimīgajai skolai nav noteikta noslēguma termiņa, lai arī dalām tēmas “mācību gados”. Tā kā Skolas veidošana un uzturēšana prasa arī zināmas izmaksas, tā pastāvēs tik ilgi, kamēr būs interese un pieprasījums no dalībnieku puses. 🙂

Es nejauši nomainīju vai vēlos nomainīt savu skolas abonementu, ko man darīt?

Lūdzu, raksti mums ziņu skolas atbalsta portalā vai uz atbalsts@vitakalnina.atlassian.com un mēs Tev palīdzēsim.

Vai ir iespējams nomainīt ikmēneša automātiskā maksājuma datumu?

Jā, to ir iespējams nomainīt – raksti mums ziņu skolas atbalsta portalā vai uz atbalsts@vitakalnina.atlassian.com un mēs Tev palīdzēsim. Mainot abonementu var tikt piemērota starpības maksa vai atlaide, atkarībā no datuma, kuru izvēlēsieties.

Kā pārtraukt automātisko abonementu?

Ja vēlies pārtraukt savu abonementu, to vari izdarīt savā lietotāja kontā sadaļā “Mans konts” (https://skola.vitakalnina.lv/mans-konts) vai rakstot mums personīgi. Pieeja materiāliem Tev saglabāsies līdz Tava abonementa termiņa beigām. Neskaidrību gadījumā droši raksti mums atbalsta sistēmā vai uz atbalsts@vitakalnina.atlassian.com.

Vai varu atgūt abonementa maksu, ja aizmirsu pārtraukt abonementu?

Tā kā LS saturs ir atrodams tikai S mājaslapā, nevis pārvietojamā datu nesējā, un to ir iespējams lejuplādēt, tad naudu mēs neatgriežam. Pirms abonēšanas uzsākšanas iesakām kārtīgi iepazīties ar Distances līgumu (https://vitakalnina.lv/distances-ligums/). Neskaidrību gadījumā, protams, sazinies ar mums atbalsts@vitakalnina.atlassian.com.

Aizmirsu, ar kādu paroli reģistrējos. Vai ir iespējams to atjaunot vai nomainīt?

Ja aizmirsi savu paroli, vari to atjaunot https://skola.vitakalnina.lv/mans-konts.

Ja atjaunošana neizdodas – raksti mums ziņu skolas atbalsta portalā vai uz atbalsts@vitakalnina.atlassian.com un mēs Tev palīdzēsim.

Tavs jautājums

© 2023 Vita Kalniņa, SIA “LMS Lidosta”. “Laimīgā skola” saturā iekļauto autortiesību objektu izmantošana, t.sk., kopēšana un pavairošana, bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas nav atļauta.