Mzulis nepiedzima

Par sērām, zaudējot mazuli grūtniecības laikā

Par grāmatu

Ja ilgi gaidīta vai kā priecīgs pārsteigums atnākusī grūtniecība pārtrūkst, apkārtējiem bieži ir grūti saprast mazuli zaudējušo vecāku sāpes. Bet zaudētas jau tiek ne tikai šīs nedēļas vai mēneši, bet visa nākotne, kuru vecāki ar šo bērnu nepiedzīvos. Kā atpazīt, ļaut sev just un pārdzīvot šīs emocionālās sāpes? Kā iejūtīgi būt blakus cilvēkiem, kuri sēro?

Vita Kalniņa ir ģimenes psihoterapijas speciāliste un Ģimenes psiholoģijas centra LĪNA dibinātāja, kā arī grāmatu “Pirmās attiecības cilvēka dzīvē” un “Niķu nav” autore. Šī ir Vitas trešā grāmata – par sērām, zaudējot mazuli grūtniecības laikā.

  • Autore: Vita Kalniņa
  • Izdevējs: Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA
  • Izdošanas gads: 2023
  • Lappušu skaits: 128

Atsauksmes

“Šī grāmata bērniņus zaudējušos vecākus uzrunā atklāti, godīgi un emocionāli, īpaši mammas. Pieredzes stāsts grāmatas sākumā ļauj pieskarties šim pārdzīvojumam, arī tiem, kas to nav piedzīvojuši. Saprotamā valodā Vita Kalniņa parāda sērošanas reakcijas visā to daudzveidībā. Psiholoģiskās zināšanas bieži vien normalizē, ko piedzīvojam. Tas ir noderīgi īpaši sērošanas procesā, jo ne reizi vien nākas sastapties ar neizpratni, greiziem priekšstatiem un apkārtējo nespēju izturēt sērojošā pārdzīvojumus, radot papildu spriedzi. Grāmata var kļūt patiesi dziedinoša sērojošajiem vecākiem un palīdzoša līdzcilvēkiem.”

– Ginta Ratniece, psihoterapijas speciāliste, Junga analītiķe un supervizore

“Šī grāmata kā lukturītis palīdzēs saskatīt ceļu tik ļoti tumšā brīdī – ģimenei zaudējot grūtniecību – un būs noderīga līdzcilvēkiem, kuri jūtas pazuduši un neveikli centienos atbalstīt sērojošos. Vērtīgi izlasīt ikvienam!”

– Linda Veidemane, vecmāte

“Ziņai, ka mazulis zaudēts, nav iespējams sagatavoties. Notikums sāpīgi iekustina emociju lavīnu – dusmas, vainas izjūtu un vainošanu, bezpalīdzību, skumjas… Grāmata soli pa solim palīdz atpazīt zaudējuma radītās izjūtas, tās saprast, izdzīvot un pieņemt, atrodot veidu, kā dzīvot tālāk.”

– Vija Veisa, ginekoloģe, dzemdību speciāliste, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja

Iegādāties

Grāmatu iespējams iegādāties LĪNA interneta veikalā ar piegādi uz Omniva pakomātiem (3,- eur), bezmaksas saņemšana klātienē, Ģimenes psiholoģijas centrā LĪNA, Miera ielā 17, Rīgā. Grāmata pieejama arī Latvijas lielākajās grāmatnīcās. Sīkāka informācija, rakstot uz info@lina.lv vai zvanot 29451188.

Kā risināt konfliktus ģimenē un ārpus tās?→

X