Niķu nav

Būt kopā ar bērnu no 6 mēnešu līdz 3 gadu vecumam

Par grāmatu

“Vai nav dīvaini, ka vēlamies izaudzināt spēcīgus cilvēkus, bet savādās bailēs no mazā bērna personības izpausmēm jau agri mēģinām salauzt viņa iekšējo spēku?”

“Niķu nav!” ir Vitas Kalniņas otrā grāmata par bērnu un vecāku attiecībām līdz triju gadu vecumam. Šim bērna dzīves posmam raksturīga arvien lielāka bērna interese par apkārtējo pasauli un aktīva tās izpēte, vienlaikus pieaugot viņa vēlmei visu noteikt pašam, kas vecākiem var nest jaunus izaicinājumus, salīdzinot ar pirmajiem bērna dzīves mēnešiem. Kā ļaut mazajam paust savu gribu, neieslīgstot neauglīgās cīņās par varu? Kā cienot bērna ķermeni un vajadzības, apgūt podiņmācību un patstāvīgu ēšanu? Kad un kādā veidā uzticēt bērna pieskatīšanu auklītei vai bērnudārzam? Un visbeidzot, kā vecākiem šajā laikā spēt parūpēties pašiem par sevi?

  • Autore: Vita Kalniņa
  • Izdevējs: Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA
  • Izdošanas gads: 2020
  • Lappušu skaits: 288

Atsauksmes

“Niķu nav!” tiek aprakstīti procesi, ar kuriem sastopas ikviena ģimene. Autore pieskaras reālām un bieži ne visai patīkamām tēmām, kuras noklusē glancētie žurnāli ar laimīgām ģimenes bildēm uz vāka. Grāmatā ļoti saprotami ir aprakstīti arī klupšanas akmeņi, kas ir ikvienam no mums, piemēram, emociju pārvaldīšana un dusmu kontrolēšana. Tiek sniegti reāli, praktiski ieteikumi, kā tikt galā ar saviem dēmoniņiem, kas dažkārt mūs plosa, mums to nemaz negribot. Ļoti precīzi un saprotami ir aprakstīti cilvēkā notiekošie emocionālie procesi, kā arī sniegti ieteikumi, kā tos atpazīt un pārvaldīt. Šos citātus gribas izrakstīt un piespraust redzamā vietā kā atgādinājumu. Saklausīt, ieraudzīt un samīļot savu iekšējo bērnu – tas ir vērtīgākais, ko varam izdarīt savā labā. Tas noteikti paver daudzus citus apvāršņus veiksmīgākām attiecībām ar citiem cilvēkiem, saviem bērniem un sevi pašu. Grāmatā aprakstītās metodes, manuprāt, ir reāli un noderīgi rīki ceļā uz cilvēka izaugsmi un viedumu.”

– Ilze Zariņa, klīnikas “Vesels bērns” vadītāja

“Mūsdienās internetā visam var atrast lietošanas pamācības. Šī grāmata ir patiesa, dažbrīd pat nedaudz strikta, tomēr mīlestības piepildīta un arī zinātniski pamatota bērnu lietošanas instrukcija. Šī grāmata ir instruments, kuru izlasot vecākiem ir iespēja izaugt par mierpilniem un brīnišķīgiem pavadoņiem savu mazo cilvēku svarīgākajā dzīves posmā – bērnībā. Un, galvenais, pašiem saglabāt veselo saprātu. Šī ir grāmata, kuru es iesaku kā obligāto literatūru jaunajiem vecākiem. Ceru, ka ar laiku tā nonāks pie ģimenēm visā Latvijā un raisīs izpratni ne tikai par bērnu emocionālās audzināšanas nozīmīgumu, bet arī pašu vecāku vajadzībām.”

– Anna Panna, mamma un kulinārijas grāmatu autore

Atklāšanas notikums

tiešsaistē 17.11.2020
skaties arī šeit

Iegādāties

Grāmatu iespējams iegādāties LĪNA interneta veikalā ar piegādi uz Omniva pakomātiem (3,- eur), bezmaksas saņemšana klātienē, Ģimenes psiholoģijas centrā LĪNA, Miera ielā 17, Rīgā. Grāmata pieejama arī Latvijas lielākajās grāmatnīcās. Sīkāka informācija, rakstot uz info@lina.lv vai zvanot 29451188.

Piesakies "Laimīgajai skolai"! 💖 →

X