5 pazīmes, ka tavs ķermenis saka “nē”, kad tu pati saki “jā”

Ja neesi pārliecināta, vai tev vajadzēja piekrist vai tomēr pateikt “nē”, vai arī tev ir grūtības noteikt savas robežas, vērtīgi ir sākt pievērst uzmanību ķermeņa signāliem.


  • Sajūtas – Kad saki “jā”, bet joprojām jūties dīvaini. Iespējami fiziskie simptomi ir spriedze, nejūtīgums, uzbudinājums, paātrināta sirdsdarbība.
  • Emocijas – Kad saki “jā”, bet emocijas uzvar. Trauksme, bažas, dusmas, aizkaitinājums, bailes var būt šīs iespējamās emocijas.
  • Ķermeņa valoda – Kad saki “jā”, bet tava ķermeņa poza mainās. Tu vari sažņaugt rokas, sakost zobus, sakrustot rokas vai kājas vai noliekt galvu.
  • Domas – Kad saki “jā”, bet tavas domas liek par sevi manīt. Piemēram, “Es nevaru paveikt tik daudz.”, “Man tas vienkārši jāizdara, tad tas būs beidzies.”, “Kā es no tā izkļūšu?!”, “Es vienkārši gribu tikt prom.”
  • Priekšstati – Kad saki “jā”, bet tavā galvā parādās negatīvi, apsūdzoši attēli. Tu iztēlojies sliktāko iespējamo scenāriju, iztēlojies, kā bēdz no tā visa, atceries negatīvas atmiņas, iedomājoties, kas notiktu, ja tu teiktu “nē”.

Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *