Pirmās attiecības cilvēka dzīvē

Būt kopā no ieņemšanas līdz 6 mēnešu vecumam

Par grāmatu

“Pirmās attiecības cilvēka dzīvē” ir Latvijā rakstīta grāmata, kurā apkopota pasaulē aktuāla informācija, kā rūpēties par mazuli un veidot attiecības ar viņu jau no ieņemšanas brīža. Kāpēc reizēm būt kopā ar mazuli ir tik grūti? Kā mainās pāra attiecības pēc mazuļa piedzimšanas? Kāpēc apkārtējie biedē ar izlutināšanu, lai gan īstenībā tās ir muļķības? Kad tad īsti bērns izguļ nakti? Un cik daudz viņš drīkst raudāt? Kāpēc dažas mammas izbauda zīdīšanu, bet citām tās šķiet šausmīgas mocības un gribas sevi no tā izglābt? Kur un kādu emocionālo atbalstu meklēt? Kā vecākiem palīdzēt pašiem sev?

  • Autore: Vita Kalniņa
  • Izdevējs: Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA
  • Izdošanas gads: 2018
  • Lappušu skaits: 304

Praktiskas tehnikas

Lai mēs spētu sniegt savu mīlestību citiem, ārkārtīgi būtiski ir vispirms to sniegt pašiem sev. Esmu apkopojusi nelielu vajadzību sarakstu, kas attiecināms uz jaunajām mammām. Izskati un atzīmē, kuras no tām jau ir apmierinātas, pierakstot, kā tu to dari un kad. Tās, kuras šobrīd nav apmierinātas, atzīmē citā krāsā, pieraksti, kad un kā tu varētu tās apmierināt. Šis saraksts ir atrodams arī grāmatā “Pirmās attiecības cilvēka dzīvē”, taču ja nevēlies rakstīt grāmatā, vajadzību sarakstu vari lejupielādēt šeit.

Speciālistu atsauksmes

“Laikmetā, kad dzemdniecības prakse ir ļoti bagātinājusies ar tehnoloģiskajām iespējām un piesātinājusies ar pierādījumos balstītiem medicīniskiem risinājumiem, kad medicīniski sarežģīti un ļoti riskanti gadījumi nav retums, šī grāmata par mātes, tēva un bērna satikšanos ļoti palīdz apstāties un atcerēties būtisko. Padomāt par to, ka, par spīti iespējamajiem riskiem, mēs visi kopā gaidām pasaulē ienākam jaunu dvēseli, kam jau no ieņemšanas brīža vissvarīgākais ir būt laimīgai un mīlētai ģimenē. Arī ceļš uz šo mierīgo laimi ir balstīts pierādījumos.”

– Ginekoloģe, dzemdību speciāliste Daiga Baranovska

Šī grāmata rada drošu pamatu jaunajām ģimenēm, sniedzot zināšanas, pieredzi un emocionālo atbalstu. Grāmata būs noderīga tētiem un mammām, augot un attīstoties kopā ar saviem bērniem. Vecmāmiņām un vectētiņiem – piepalīdzot un auklējot. Bet tikpat vērtīga šī grāmata būs arī plašam speciālistu lokam – psihoterapeitiem, psihologiem, ārstiem un citu palīdzošu profesiju pārstāvjiem –, lai izprastu un emocionāli iedrošinātu ģimeni, kurā ienāk bērniņš.”

– Ģimenes psihoterapeite, ārste Iveta Pļaviņa

Iegādāties

Grāmatu iespējams iegādāties LĪNA interneta veikalā ar piegādi uz Omniva pakomātiem (3,- eur), bezmaksas saņemšana klātienē, Ģimenes psiholoģijas centrā LĪNA, Miera ielā 17, Rīgā. Grāmata pieejama arī Latvijas lielākajās grāmatnīcās. Sīkāka informācija, rakstot uz info@lina.lv vai zvanot 29451188.

Lasītāju atsauksmes

“Grāmatu nopirku tieši tad, kad tā iznāca un bija pieejama grāmatnīcā. Ļoti skaidri atceros, ka nopirku to piektdienas vakarā, brīvdienās sāku jau lasīt un svētdienas vakarā, tieši pirms gulētiešanas, izlasīju nodaļu par dzemdībām. Tajā naktī arī sākās kontrakcijas, un braucām uz slimnīcu sagaidīt meitiņu. Uz dzemdībām braucu ar grāmatu azotē. Tā mani stiprināja, deva spēku un tieši to vajadzīgo informāciju un mierinājumu, kas man bija nepieciešama gan dzemdībās, gan arī pirmos mēnešus pavadot kopā ar mazuli. Un ne tikai ar mazuli, bet arī ar partneri. Nodaļu, kas bija veltīta pāriem, izlasījām abi un pēc tam par to diskutējām un spējām saprast arī viens otru mazliet vairāk. Tā kā grāmata man tik ļoti palīdzēja un deva spēku, tad ar lielu nepacietību gaidu otro grāmatu. Domāju, šī grāmata būtu iekļaujama obligātās lasāmvielas sarakstā visām grūtniecēm.”

– Jana Āboliņa

“Pirmdzimto sagaidīju 2019. gada februārī. Pie grāmatas tiku mēnesi vēlāk. Es pat nezinu, kur par viņu uzzināju… Vai tā bija kāda intervija, vai reklāma. Grāmatā mani uzrunāja tas, ka tā ir tik dabiski loģiska, nav nekādu “samudrītu” teoriju. Skatāmies uz bērnu tādu, kāds viņš ir, ar savām vajadzībām. Grāmata man palīdzēja izprast savu bērniņu, būt viņam blakus atvērti un vienmēr, kad mani vajadzēja (un vajag). Šī ir vislabākā grāmata par bērniem, kāda jebkad ir nonākusi manās rokās, šai informācijai es uzticos.”

– Zane Dakule

“Mana meitiņa piedzima 2019. gada maijā, un grāmatu “Pirmās attiecības cilvēka dzīvē” vīrs uzdāvināja īsi pēc tam, kad uzzinājām, ka gaidām bērniņu. Liekot roku uz sirds, varu godīgi teikt – tā bija vienīgā grāmata, kuru izlasīju, esot gaidībās, jo tajā bija viss, kas nepieciešams. Grāmatu lasīju pa dažām lapām ik vakaru, un tad uzreiz pārstāstīju vīram, un mēs lasīto pārrunājām. Manuprāt, ikvienas gaidībās esošas ģimenes “must-read”! Ļoooti gaidu otro grāmatu, jo meitai nu jau gads un četri. Kamēr gaidām grāmatu iznākam, klausāmies lekcijas “Līnas” lapā!”

– Madara Sakoviča

“Es grāmatu nopirku gaidot savu otro bērniņu, bet lasot gāju cauri pirmajām minūtēm, dienām un pat gadiem ar savu vecāko bērnu. Atradu atbildes uz tik daudz pat neuzdotiem jautājumiem, ieguvu skaidrību par to, kādas ir mūsu attiecības, un ka tam visam saknes iespējams jau ir brīdī, kad viņa man dzima. Grāmata iedeva mieru par to visu un vieglumu sagaidīt otro bērniņu ģimenē.”

– Asnāte Morozova

“Man ir milzīgs prieks, ka šāds informācijas resurss vecākiem ir pieejams latviešu valodā. Es to esmu dāvinājusi vairākām draudzenēm raudzībās un punču ballītēs, un viņas visas kā viena ir apgalvojusi, ka šī grāmata ir zelta vērtē. To noteikti ir vērts lasīt arī vecvecākiem un visiem, kas strādā ar maziem bērniem (ne tikai līdz 6 mēnešu vecumam) un viņu vecākiem – tik daudzas lietas saliekas pa plauktiņiem – kāpēc vecāki uz raudāšanu reaģē tā, kā reaģē, kāpēc daudzi tēti patiesībā paliek izstumti no bērna aprūpes… Informācijas ir daudz un tā ir apkopota īsi, koncentrēti, pasakot galveno, turklāt ļoti iejūtīgi.”

– Viktorija Ozola

“Grāmata savu ceļu pie mums atrada, kamēr vēl biju gaidībās. Lasīju pa bišķītim, bet vislielāko spēku tā deva jau tad, kad mazulīte bija ieradusies. Lasīju, kamēr mazā gulēja man rokās pirmajā mēnesī. Tā deva neiedomājamu psiholoģisku spēku. Nu jau pusgads pagājis, bet vēl aizvien to turu pie gultas, jo ir sajūta, ka kādā brīdī atkal gribēsies paņemt un pārlasīt. Milzīgs paldies par sirdsgaišumu, ko var sajust caur rakstīto, un ar nepacietību gaidu otro grāmatu!”

– Ilze Liepiņa

Piesakies "Laimīgajai skolai"! 💖 →

X