Šajā rakstā apkopoju piecas slēptas pazīmes, kas var norādīt, ka tev ir bijusi grūta bērnība, kā arī citus rakstus, kas tev var ļaut to izprast labāk.
Lasi tās vienu pa vienai un pajautā sev, vai tajās atpazīsti sevi un savu bērnību. Nekavējies pārāk ilgi, ja tevi sāk nomākt spēcīgas atmiņas vai sajūtas, atceries – katru brūci ir iespējams dziedēt un tu drīksti to darīt tādā tempā, kas ir veselīgs tev.
-
Tev nesanāk piedzīvot bērnišķīgas vieglprātības.
Tu nekad pa īstam nevarēji būt bērns. Tev bija pārāk agri jāuzņemas atbildība, jābūt stipram un varošam.
Lasi vēl: Kad bērna iesaiste lēmumu pieņemšanā dara viņam pāri?, Kādiem uzskatiem par sevi Tu tici?,Perfekcionisms kaitē gan vecākiem, gan bērniem - Tev tikpat kā nav atmiņu no bērnības.
Nespēja atcerēties savu bērnību var liecināt par traumatisku bērnības pieredzi. Tu neapzināti izstum šīs atmiņas, lai sevi no tām pasargātu.
Lasi vēl: Parūpējies par sevi atbilstoši savām reālajām vajadzībām! - Pastāvīga vainas izjūta.
Nemitīga atvainošanās, jo jūties par visu ko vainīga, nereti ir saistīta ar bērnībā iegūto pārliecību, ka “es esmu apgrūtinājums” vai “es esmu nespējīga”.
Lasi vēl: Vainas sajūta un izdegšana (VIDEO), Izprast savu vainas izjūtu, Kā pārmērīga vainas izjūta ietekmē mammas dzīvi, Neļauj savām šaubām atņemt tev prieku par dzīvi! - Izvairīšanās no konfliktiem.
Ja tev ir tendence izvairīties no konfliktiem, tas var būt saistīts ar nedrošību attiecībās ar vecākiem tavā bērnībā. Konflikti nepalīdzēja visiem rast kompromisus, bet bija draudīgi.
Lasi vēl: Mums ir jāmācās risināt konfliktus, nevis no tiem izvairīties, Kā neuztvert visu tik personiski?, Ko darīt ar savu un partnera neapmierinātību? - Regulāras mīlestības radītas sāpes.
Tavi vecāki bija tava pirmā lielā mīlestība. Ja tā nebija piepildīta, tad vēlāk šīs sāpes tu neapzināti pārnes uz tavām turpmākajām attiecībām.
Lasi vēl: Mamma vienmēr “ir kabinetā”…, Tētis un viņa loma meitas dzīvē, Kādiem uzskatiem par sevi Tu tici?, Nav neviena cita tāda kā Tu!
Ja gribi saprast, kā veidot veiksmīgas partnerattiecības, parūpējoties par savu iekšējo bērnu, tev noderēs ģimenes psiholoģijas centra “LĪNA” jaunā izdotā grāmata “Ikviens spēj veidot attiecības”. Lasi vairāk šeit.
Ja esi mamma un vēlies savā ikdienā justies labāk un mierīgāk, saņemt atbalstu un resursus savas mammas lomas laimīgākai piedzīvošanai, ieskaties manis veidotajā “Laimīgo Mammu Skolā”, kur katru mēnesi tiekamies, lai runātu par mums nozīmīgām tēmām kopā. Lasi vairāk šeit.
Raksta autore Vita Kalniņa.
Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.