Kā neuztvert visu tik personiski?

Kā neuztvert visu tik personīgi?

Ir skaidrs, ka neuztvert notiekošo personiski atvieglotu dzīvi, tomēr reizēm to neizdodas apgūt gadiem ilgi.

Tik daudz kas spēj izsaukt sāpīgas un nepatīkamas emocijas, lai ko arī mēģinām sev par notikušo teikt, un lai kā cenšamies sevi pārliecināt, ka tas nav tā vērts. Bet kā neuztvert visu tik personīgi?

  1. Pajautā sev: vai tas ir kā saistīts ar mani vai arī ar otra neapmierinātajām vajadzībām? Reizēm cilvēki, kas paši nespēj parūpēties par sevi, jūtas neapmierināti un savu neapmierinātu izgāž uz citiem.
  2. Ir cilvēki, ka svienkārši ir īgni un nelaipni, un tam nav saistības ar tevi. Palīdzoši var būt pajautāt kādam citam, kā viņš piedzīvo komunikāciju ar attiecīgo cilvēku. Reizēm būsi pārsteigts, ka arī citi jūtas līdzīgi, un tad tas ir nevis par tevi, bet par viņu.
  3. Ir cilvēki, kas mēģina paaugstināt savu pašvērtējumu, savā ziņā uzkāpjot kādam citam uz galvas. Ja satiec šādu cilvēku, atceries, ka tas ir saistīts ar viņu, nevis ar tevi.

  4. Tev nav jāuzklausa viss, ko kāds cilvēks tev grib pateikt. Tikai Tu pati izlem,vai ieklausīties vai varbūt pārtraukt sarunu, ja jau sākumā ir skaidrs, ka tā ir destruktīva.
  5. Uzdrošinies un uzdod precizējošus jautājumus, pirms sāc interpretēt notiekošo: “No tevis teiktā es sapratu… Ko tieši tu ar to domāji?”
  6. Cilvēki ar zemu pašnovērtējumu citu uzvedību interpretē līdz pat 75% negatīvāk. Nostiprini savu pašvērtējumu, lai tu spētu vairs neuztvert notiekošo tik personiski.
  7. Atceries, ka vienmēr būs cilvēki, kuriem kaut kas tevī nepatiks. Nav iespējams un nav arī vajadzīgs patikt visiem.

Nav iespējams un nav arī vajadzīgs patikt visiem.


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *