5 cilvēcīgas “kļūdas”, ko pieļaujam ar savu pirmo bērnu

Nereti vecāki mēdz atzīt, ka viņi ar savu pirmo bērnu ir izmēģinājuši dažādas lietas, ko viņi nekad vairs neatkārtotu ar saviem nākamajiem bērniem. Viņi pieļāva kļūdas ar pirmo bērnu un būtu vēlējušies, lai būtu kaut ko no tā zinājusi jau iepriekš.

Vai tiešām vecāki, kuriem ir viens bērniņš, nemitīgi pieļauj kļūdas?

Protams, nē! Runājot ar citiem vecākiem, nereti izrādās, ka viņu attieksme un veids, kā aprūpēt bērnu, ir mainījušies pēc otrā bērna piedzimšanas. Varbūt ar nākamo bērnu ir iespējams daudz ko uztvert vieglāk, vairāk uzticoties sev.

Taču ir kāda īpaša lieta, ko nevaram ignorēt, un tā nerodas pati par sevi – tā ir pieredze bērna aprūpē. Svarīgi saprast, ka liela daļa no tā, ko vecāki mēdz nožēlot, nav “kļūdas”, kas kā īpaši kaitē bērnam. Nereti tās ir lietas, kas īstenībā nodara pāri pašiem vecākiem.

Šeit apkopoju 5 cilvēcīgas “kļūdas”, ko pieļaujam ar savu pirmo bērnu:

  1. Liels satraukums par visu, kas īstenībā nav satraukšanās vērts. Tomēr, ja mēs ko piedzīvojam pirmo reizi, tas ir satraucošāk, nekā atkārtojot šo pieredzi.
  2. Pārāk biežs ārstu apmeklējums. Taču arī izvērtēt, cik nopietnas ir šīs iesnas vai ko iesākt ar paaugstinātu temperatūru, vecāki mācās.
  3. Pārmērīga satraukšanās par bērna miegu. Maza bērna miegs atšķiras no pieaugušā miega, taču ir grūti tam noticēt, kamēr nepiedzīvojam paši.
  4. Pārmērīga drēbīšu un rotaļlietu pirkšana mazulim. Ar otro bērnu parasti jau ir iekrājies daudz drēbīšu un rotaļlietu, bet nu arī labāk var saprast, kas patiešām ir vajadzīgs, un bez kā var iztikt.
  5. Nemitīga mājas kārtošana un uztraukšanās par nekārtību. Ar diviem bērniem kārtīga māja ir vēl sarežģītāk realizējams uzdevums, nekā ar vienu, taču skaidrāk iespējams ieraudzīt, kas ir svarīgi (piemēram, izgulēties) un bez kā var iztikt.

Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *