Kā izskatās Tavs iekšējais kritiķis?

Daudziem no mums kaut kur iekšā dzīvo kāds, ko var saukt par iekšējo kritiķi. Tā ir iekšējā daļa, kas īstenībā ļoti par mums rupējas. Tās uzdevums ir mūs pasargāt, liekot uzvesties kādā noteiktā veidā, kas šķiet kā vislabākais un pareizākais izturēšanās veids šajā situācijā.

Iekšējais kritiķis pasargā mūsu sāpīgās un ievainotās daļas, lai mēs ar tām nesaskartos un tās nesajustu. 

Kādu masku valkā Tavs iekšējais kritiķis?

1) Perfekcionists šis iekšējais kritiķis rūpējas par to, lai Tu vienmēr būtu un rīkotos perfekti. Viņš pieskata, lai Tu nepieļautu kļūdas un lai Tev izdotos viss, kam vien Tu pieķeries. Viņš ir nepielūdzams, kad runa ir par to, lai Tu sasniegtu viņa uzstādīto perfekcionisma latiņu.

2) Iekšējais kontrolieris – šis iekšējais kritiķis Tevi bargi soda par impulsīvu rīcību. Piemēram, ja Tu ēd par daudz, kādā brīdī neko nedari vai dari ko tādu, kas Tev vienkārši patīk, viņš kļūs aktīvs. Viņš darīs visu, lai Tu pārtrauktu šo darbību vai lai Tu vismaz jūties slikti par to, ko dari.

3) Tavs darāmo darbu saraksta pārzinis – šis kritiķis Tevi mudina nemitīgi būt produktīvai. Viņš uzskata, ka sasniegumi ir vienīgais veids, kā Tu vari iegūt vērtību. Viņš ir nepielūdzams un, kad Tu pabeidz kādu uzdevumu no sava darāmo darbu saraksta, viņš nekavējoties izvirza nākamo. Viņš nodrošina Tevi ar pastāvīgu aizņemtību.

4) Kritiķis, kurš Tevi noniecina – šis iekšējais kritiķis rūpējas par to, lai Tu nekad neuzņemtos risku vai nekļūtu pārlieku pašpārliecināts. Kopā ar viņu Tu neuzsāksi ko jaunu vai izaicinošu, jo viņš Tev uzreiz pierādīs, ka Tu to nespēsi paveikt. Viņš paredz Tavu neveiksmi, vēl pirms Tu kaut ko mēģini.

5) Iznīcinātājs – šis kritiķis apšauba Tavu vērtību jau pašos pamatos. Viņš apgalvo, ka Tu esi nevērtīga un kaunina Tevi par to, kas Tu esi. Kad viņš ir aktīvs, Tu esi pārliecināta, ka neesi pelnījusi, lai ar Tevi notiktu kaut kas labs.

6) Vainotājs – šis kritiķis rada vainas sajūtu par lietām, ko Tu dari vai nedari. Viņam ir skaidrs priekšstats par to, kāda Tava uzvedība ir pieļaujama, un viņš cenšas Tevi noturēt šajos rāmjos, liekot lietā Tavu vainas izjūtu. Īpaši aktīvi viņš darbojas, kad esi kopā ar cilvēkiem, kuri Tev ir nozīmīgi.

7) Kritiķis, kurš liek Tev pielāgoties – šis iekšējais kritiķis precīzi zina, pēc kādiem noteikumiem darbojas Tava apkārtējā vide un tajā esošie cilvēki. Viņš liek Tev ievērot šos noteikumus, lai Tu iederētos. Šim kritiķim ir vienalga, vai tas Tev der vai nē.

Sadraudzēties ar savu iekšējo kritiķi palīdzēšu Tev savā kursā “Iemīli sevi!”. Pieteikšanās atvērta līdz 13. janvārim. Kurss notiek vienu reizi gadā, dalībnieku skaits ierobežots.

Tags from the story
,
0 replies on “Kā izskatās Tavs iekšējais kritiķis?”