Narcistiskā vardarbība bērnībā pārsvarā noved pie sarežģītiem pēctraumatiskiem traucējumiem, jo pasaule, kurā bērns aug, ir bez skaidrības, drošības un siltuma – bez bērna attīstībai nepieciešamās emocionālās barības.
Apjukums, šaubas par sevi, dziļa mazvērtības sajūta un dziļa nedrošība tuvās attiecībās ir sekas, ar kurām ir jācīnās šo vardarbību pārdzīvojušajiem.
- “Visi vecāki mīl savus bērnus.”- Diemžēl nē. Dažu vecāku personības struktūra padara to neiespējamu.
- “Šī mamma ļoti mīl savu bērnu, viņa ar to tik ļoti lepojas!” – Narcistiskās mātes savus bērnus “mīl” tikai svešu cilvēku klātbūtnē un tikai par to, ka viņi atbilst kādām prasībām.
- “Ģimene vienmēr ir labākā vieta bērniem.” – Narcistisku vecāku bērni ģimenē nekad nav patiesā drošībā.
Es zinu, ka tu esi par sevi apguvusi ko citu, un dažām tavām iekšējā bērna daļām būs vajadzīgs laiks, lai atpazītu un sajustu šo patiesību.
Iemīli šīs savas iekšējās daļas, jo tikai tavā mīlestībā un labestībā tām ir iespēja dziedināties. Tā tu radīsi sevī drošību, siltumu un mīlestību, ko savā bērnībā nesaņēmi no saviem vecākiem.
Ieskaties lekcijā “Toksiskas attiecības”
Lekcijā uzzināsi:
→ kā atpazīt “toksiskas” attiecības,
→ kas notiek “toksiskā” cilvēka psihē,
→ kādas tipiskas manipulācijas izmanto toksiskais cilvēks, toksisku attiecību musturi,
→ kāpēc iekrītam šādās attiecībās,
→ kā pasargāt sevi no toksiskām attiecībām?
Iegādājies un atbalsti sevi ceļā uz mīlošām, iejūtīgām un patiesām attiecībām Tavā dzīvē! Lekcija sastāv no video (1.5h) un PDF darba lapām.
Raksta autore Vita Kalniņa.
Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.