Kā panākt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē

Savā praksē bieži dzirdu klientu neapmierinātību ar dzīvi tādu, kāda tā ir šobrīd, un vēlmi izlauzties no tās, lai kaut ko mainītu.

Šī vēlme pati par sevi ir saprotama un laba. Ja cilvēks tiešām ir nonācis pie secinājuma, ka dzīve ir kaut kas tik vērtīgs un dārgs, ka ir vērts atstāt ierastos ceļus, lai dzīvotu saturīgāk un justu lielāku apmierinātību, tas veicinās viņa attīstību.

Diemžēl daudziem trūkst drosmes vai arī viņi jūtas tik nomākti, ka uzskata pārmaiņas par neiespējamām. Daži jūtas pārāk atbildīgi pret citiem un viņiem šķiet, ka nedrīkst neko mainīt sava partnera, bērnu, draugu vai kāda cita cilvēka dēļ.

Šāda domāšana norāda uz to, ka cilvēks vēl nav pietiekami stiprs un gatavs pārmaiņām, jo pie pārmaiņām pieder arī zināmas neērtības. Lai mainītu ko nozīmīgu savā dzīvē, ir jānonāk līdz apziņai, ka es esmu tā vērts, lai ar savu dzīvi darītu visu to labāko.

Lai mainītu ko nozīmīgu savā dzīvē, ir jānonāk līdz apziņai, ka es esmu tā vērts, lai ar savu dzīvi darītu visu to labāko.

Bieži atklājas, ka daudzi nemīl sevi pietiekami stipri, lai saņemtos kaut kam jaunam. Protams, ir cilvēki, kuri izjūt vajadzību tikt ārā no rutīnas, bet īsti nesaprot, kāpēc ir neapmierināti ar esošo un ko tad patiesībā vēlas esošā vietā. Reizēm pie atbildes vieglāk tikt, ja nonākam kontaktā ar savu iekšējo bērnu.

Pajautā sev: “Kāda bērnībā bija mana mīļākā pasaka? Kādas grāmatas, filmas, teātra izrādes man patīk tagad?” Šādā veidā mēs varam sastapties ar savu iekšējo bērnu, kas ir brīvs, radošs un spontāns, un viņam ir vīzija par savu dzīvi, tikai iespējams pāragri nācās no tās atteikties, lai pielāgotos vecāku vai kāda cita gaidām.

Pajautā sev: “Kāda bērnībā bija mana mīļākā pasaka? Kādas grāmatas, filmas, teātra izrādes man patīk tagad?”

Šeit nereti arī slēpjas atbilde uz to, pēc kā tu ilgojies. Un lai justos brīvāk, spontānāk un priecīgāk, dzīvē ne vienmēr ir nepieciešamas fundamentālas pārmaiņas, bet gan skaidrība par to, kā vēlos sevi realizēt.


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *