Uzmanies – toksiskas attiecības!

Toksiskas attiecības ir tādas, kas vairāk spēka paņem nekā iedod.

Uzmanies, ja attiecībās novēro kādu no sekojošiem brīdinājuma signāliem! (Uzvedības izpausmes nav saistītas ar kādu noteiktu dzimumu.)

  • Partneris izsaka komplimentu, bet pēc tam pasaka kaut ko negatīvu par tevi. Ja šādu komunikācijas stilu novēro bieži, tas nozīmē, ka tavs partneris spēlējas ar varu. Šis nav iemesls uzreiz šķirties, bet pārrunāt gan to vajadzētu.
  • Pārspīlēti mīlestības apliecinājumi – narcistiski cilvēki attiecību sākumā bieži vien izrāda savas simpātijas, pasniedzot dāvanas, pievēršot daudz uzmanības un izmantojot pārspīlētus komplimentus. Šāda rīcība var radīt atkarību no otra, īpaši cilvēkiem, kuri ļoti ilgojas pēc atzinības.
  • Nelielas vardarbības izpausmes – piem., dusmu izvirdums, kad tu atsaki viņam tikšanos vai kad noticis mazs pārpratums. Šādas izpausmes sākumā nevar novērot daudz, jo pārsvarā gadījumu vaininieks apzinās, ka nedrīkst tā izturēties liecinieku klātbūtnē. Pēc dusmu izvirduma viņš pēkšņi var palikt draudzīgs un izlikties, ka nekas nav noticis.
  • Pārmērīga kontrole – partneris izrāda neuzticēšanos un pārkāpj tavas personīgās robežas (piem., pārbauda telefonu vai nosaka, ar ko drīksti tikties). Nereti vaininieks to neuzskata par problēmu un apgalvo, ka tās ir rūpes par tevi vai viņa tiesības, jo attiecībās nedrīkst būt noslēpumu.
  • Partneris vēlas, lai tu sāktu pati sevi apšaubīt, sev neuzticēties un domātu, ka pati visu esi izdomājusi. Piemēram, viņš izliekas, ka nav tevi krāpis vai arī noliedz savus iepriekš izteiktos solījumus.
  • Viņš/viņa klusē. Pastāv dažādi klusēšanas veidi. Ir cilvēki, kuri attiecībās mēdz klusēt pat visu dienu vai vairākas dienas pēc kārtas, tā parādot, ka ir dziļi aizvainoti, neko vairs nejūt pret otru vai ka ir pazudusi jebkāda interese par otru. Klusēšana arī ir veids, kā spēlēties ar varu un manipulēt ar otru.

Ieskaties lekcijā “Toksiskas attiecības”

Lekcijā uzzināsi:
→ kā atpazīt “toksiskas” attiecības,
→ kas notiek “toksiskā” cilvēka psihē,
→ kādas tipiskas manipulācijas izmanto toksiskais cilvēks, toksisku attiecību musturi,
→ kāpēc iekrītam šādās attiecībās,
→ kā pasargāt sevi no toksiskām attiecībām?

Iegādājies un atbalsti sevi ceļā uz mīlošām, iejūtīgām un patiesām attiecībām Tavā dzīvē! Lekcija sastāv no video (1.5h) un PDF darba lapām.


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Tags from the story
Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *