6 pārliecības, kas veidojas jau bērnībā un traucē justies labi

  1. Neko labāku neesmu pelnījis – ja tam tici, iespējams, bieži bez iebildumiem pieņem, ka apkārtējie pret Tevi neizturas cieņpilni. 
  2. Mans uzdevums ir rūpēties par to, lai apkārtējie jūtas labi – šāda pārliecība liek Tev koncentrēties uz to, kas vajadzīgs citiem, un nepievērst uzmanību savām vajadzībām.
  3. Izdzīvot jūtas nozīmē būt vājam – ja apspiedīsi savas jūtas un neļausi sev tās izjust, Tev būs grūti veidot piepildītas, patiesi tuvas attiecības.
  4. Ja sēžu bezdarbībā, neesmu nekā vērts – ja Tev nemitīgi nepieciešama atzinība, tas var radīt hronisku satraukumu un nemieru. Tiecoties pēc citu cilvēku vērtējuma un atzinības, vari palaist garām to, kas dzīvē patiešām ir svarīgs.
  5. Pārmaiņas ir bīstamas – bailes no jebkādām pārmaiņām var likt Tev pieķerties situācijām un cilvēkiem, kas Tev (vairs) nedara labu.
  6. Man jābūt perfektam – tiekšanās uz pilnību noved pie tā, ka Tu atkal un atkal piedzīvo vilšanos, un tā kopā ar pārcentību var Tevi fiziski un emocionāli iztukšot.

Apzinies, kādas iekšējas pārliecības Tev nepalīdz dzīvē. Izvēlies atteikties no tām un noformulē jaunas! Ja nepieciešama palīdzība, lūdz to kādam, kam uzticies. Ja iespējams, meklē profesionālu palīdzību!

Darbs ar iekšējām pārliecībām un iekšējo kritiķi notiek arī kursā “Iemīli sevi!”. Vari vēl pagūt pieteikties līdz 18. martam.

Tags from the story
, ,
Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *