3 paņēmieni, kas noder konfliktsituācijās

Strīdi ir normāla dzīves sastāvdaļa. Svarīgi ir nomierināt savu un sava partnera nervu sistēmu, lai mazinātu stresu un lai arī domstarpību gadījumā būtu iespējams sadarboties. 

Šajā ierakstā atradīsi dažus paņēmienus, kas var Tev noderēt konfliktsituācijās. Vairāk praktisku ieteikumu par to, kā risināt konfliktus ģimenē un ārpus tās, dzirdēsi novembra mēneša lekcijā Laimīgajā skolā. Tu vari pieteikties un atteikties jebkurā brīdī!

3 paņēmieni, kas noder konfliktsituācijās:

1) Satura atspoguļošana – lielākā daļa cilvēku nomierinās tad, ja var norunāt nost visu satraucošo un vienlaikus sajust, ka kāds viņos patiesi ieklausās. Ja neesi prasmīga pārfrāzēšanā, tad izmanto vieglāku pieeju – klausies un mēģini atkārtot pēdējos trīs vārdus, ko teicis tavs sarunu biedrs. Tas palīdz otram runāt tālāk un atgūt iekšēju drošību un mieru.

“Es biju izmisusi, kad joprojām nesaņēmu nekādu atbildi…”

“Tu biji izmisusi…”

“Jā, man likās, ka…” 

2) Draudzīga konfrontācija – ja gribi konfrontēt otru un parādīt, ka viņa ideja nav realizējama, Tu vari mierīgi atkārtot, ko otrs teicis. 

“Tu gribi, lai es katru trešdienu braucu cauri visai pilsētai un pieskatu tavus bērnus, lai tu varētu aiziet uz treniņu?” 

Otrs, iespējams, sadzirdēs, ka tā nav diez ko laba doma, un varbūt būs atvērts meklēt citu risinājumu. Ja nē, tad Tev noderēs nākamais paņēmiens. 

3) Jūtu atspoguļošana – cilvēki negrib konfliktā vienmēr uzvarēt. Parasti viņi vēlas būt sadzirdēti un saredzēti. 

“Izklausās, ka tu satraucies par to, ka bērni paši netiks galā.” 

Nosaucot bailes vārdā, Tu atņem tām spēku. Līdzīgi tas ir ar citām nepatīkamām jūtām. Pēc tam, kad jūtas ir abpusēji ieraudzītas un atzītas, galva kļūst skaidrāka praktisku risinājumu meklēšanai.

Kas tev konflikta laikā palīdz palikt kontaktā ar savu sarunu biedru?

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *