5 robežas, kas pasargās Tevi no pārguruma

Novelc šīs 5 robežas, lai pasargātu sevi no pārguruma:

  1. Atsakies no citu cilvēku problēmu risināšanas – izpalīdzība ir brīnišķīga īpašība, taču tiklīdz citu problēmas kļūst par Tavējām, tas jau ir par daudz. Nekad nedari otram vairāk, nekā viņš pats ir gatavs darīt savā labā!
  2. Darba un privātā dzīve – ja ņemsi darbu līdzi savā brīvajā laikā vai pat gultā, Tu nevarēsi mentāli atjaunoties. Sekas tam var būt hronisks stress, kas var atstāt ietekmi uz Tavu veselību. Sāc ar to, ka apzināti ieplāno laiku, kurā pārslēdzies no darba uz privāto dzīvi. 
  3. “Pietiek, tas man ir par daudz!” – par daudz trokšņa, tuvības, uzdevumu, cilvēku… Tiklīdz jūti, ka kaut kā ir par daudz, ir īstais brīdis pateikt: “Pietiek!” Ja Tu to nedarīsi, drīz vien piedzīvosi pārslodzi.
  4. Man ir nepieciešams laiks sev – apzināts laiks ar sevi var palīdzēt mazināt stresu. Ja Tu velti laiku, lai atjaunotu savas spēka rezerves klusumā vai arī kādā patīkamā nodarbē, Tu ne tikai jutīsies priecīgāk, bet varēsi arī vairāk dot citiem.
  5. Mana dzīve, manas izvēles – ja vienmēr centīsies atbilst citu gaidām, tas radīs ilgtermiņā grūti izturamu spiedienu un tavas vajadzības paliks novārtā.

Kuras no šīm robežām Tu jau novelc attiecībās ar citiem un ar kurām Tev klājas grūtāk?

Janvāra tēma Laimīgajā skolā – kā izvairīties no pārslodzes un nejusties vainīgai.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *