Lūdzu, nekaunies par to, ka… (*Tu neesi vienīgais, kam tā ir)

  • Tevi dažkārt piemeklē lielas bailes vai pat panikas lēkmes.

Tava nervu sistēma ir pārslodzē un tam ir liela saistība ar Tavu drošības sajūtu. Tu vari iemācīties sakārtot savu dzīvi tā, lai Tev klātos labi. Tu vari iemācīties arī regulēt savu nervu sistēmu un savas emocijas.

  • Ka kādā situācijā Tu esi ārkārtīgi satraukts un nespēj nomierināties.

Kad tā notiek situācijās, kas reāli nav apdraudošas, Tevī aktivizējas kāda no Tavām iekšējā bērna daļām, kuru ir pārņēmis šobrīd notiekošais. Tam bērnam, kas Tu biji, bija pamatoti iemesli tā justies! Par laimi, tagad Tu esi pieaudzis un vari mācīties, kā apieties ar šo satraukumu un sevi nomierināt.

  • Tu dažkārt piedzīvo spēcīgas emocijas, ar kurām vēl neproti labi tikt galā.

Agrāk dzīvē Tev tika liegts tāds atbalsts, kāds Tev bija vajadzīgs, lai iemācītos regulēt savas emocijas. Taču Tu vari to apgūt tagad. Esi pacietīgs ar sevi!

  • Ir brīži, kuros Tev steidzami drošības izjūtai ir vajadzīgs kāds cilvēks.

Koregulācija ir neaizstājama vajadzība, kas piemīt visiem cilvēkiem. Ir dabiski, ka Tev nepieciešami citi cilvēki, kad nejūties droši.

  • Kādi fiziski simptomi Tevī rada bailes un Tev šķiet, ka nevari tos ietekmēt.

Ja kādi fiziski simptomi ir sevišķi nepatīkami, tad tie tiek saglabāti smadzenēs kā kaut kas, no kā jāizvairās. Šīs saglabātās atmiņas ik pa laikam atgriežas un tādējādi aktivizējas ar to saistītās emocijas. Laika gaitā Tu vari šīs saglabātās atmiņas pārrakstīt ar kaut ko pozitīvāku.

Visi šie ir disregulētas nervu sistēmas simptomi. Un tam ir savi iemesli, kāpēc Tava nervu sistēma aktivizē šādus stāvokļus.

Pārspīlēts kauns par šiem simptomiem arī ir daļa no Taviem apgūtajiem izdzīvošanas mehānismiem. Iespējams, Tevi kāds agrāk dzīvē ir nevietā kauninājis par to, kad Tevi pārņēma spēcīgas emocijas. Tava iekšējā balss tagad atkārto to, ko Tu tolaik dzirdēji sakām. Netici viņai!

Toreiz kauns pildīja nozīmīgu aizsargfunkciju – tas lika Tev atkāpties vai pielāgoties citu gaidām, lai izvairītos no tālākiem ievainojumiem.

Izstāsti uzticamiem cilvēkiem, kā Tev šobrīd klājas. Ļauj, lai Tevi apskauj, samīļo. Ļauj sev piedzīvot, ka citi Tevi mīl arī, ja jūties šādi un par to kaunies. Tā Tu iemācīsies, ka vari pieņemt sevi.

Tags from the story
, , ,
Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *