Mammas rūpes par sevi – marta tēma Laimīgo Mammu Skolā

Rūpes par sevi – Laimīgo Mammu Skola

Rūpes par sevi pašlaik tiek izslavētas kā līdzeklis pret visām iespējamām bērnu aprūpes un audzināšanas grūtībām… bet kā tām nekļūt par vēl vienu uzdevumu mammas tā jau garajā darbu sarakstā?

Cik bieži esi dzirdējusi un vai piekrīti apgalvojumiem, ka rūpes par sevi nozīmē:

  • Tu nevari palīdzēt citiem pirms palīdzi sev.
  • Vispirms uzliec savu skābekļa masku.
  • Ja nerūpēsies par sevi, būs sliktāk, tā ir “laika bumba”.
  • Ja rūpēsies par sevi, tad būsi produktīvāka, varēsi vairāk un labāk.
  • Rūpes par sevi ir tava atbildība.
  • Ar rūpēm par sevi tu rādi piemēru saviem bērniem.

Visi šie ir noderīgi padomi un atgādinājumi, ja vien mēs tos patiešām varam ieviest savā dzīvē ilgtermiņā. Citādāk salīdzinājums par skābekļa maskas uzlikšanu lidmašīnā vispirms sev un tikai tad bērnam jau ir kļuvis, manuprāt, patiesi kaitinošs. Tā jau augstie standarti, kas šobrīd eksistē bērnu audzināšanā, tiek vēl papildināti ar to – ja nebūsi atpūtusies un parūpējusies par sevi, tad “viss būs slikti”.

Bet kā reaģēt uz visām bērna vajadzībām, lai viņš izaugtu drošs un pārliecināts par sevi, un vienlaikus vēl nepazaudēt ne sevi, ne partnerattiecības? Lai arī man nav brīnumreceptes, es ticu, ka ļoti daudz ko spēj mainīt līdzjūtība pret sevi un sevis pieņemšana.

Kad samazinām spiedienu pret sevi, parasti kļūst vieglāk elpot un vieglāk dzīvot. Arī mammām.

Tāpēc martā Laimīgo Mammu skolā runāšu nevis par to, kā paveikt vairāk un labāk, bet gan par to, ka mazāk ir vairāk. Nevis par samierināšanos, bet par patiesu iejūtību un laipnību pret sevi, kā arī par sevis pieņemšanu.

Skolā tevi gaidīs nodarbības, jautājumi un atbildes, iespēja piedalīties mazās atbalsta grupās Zoom ar LMS PEP mammām, kā arī darba lapas, meditācijas un materiāli tēmas dziļākai izpratnei un darbam patstāvīgi!

Nodarbības tiešraidē tiksimies 9. martā, 23. marta “Jautājumu un atbilžu” (Q&A) sesijā atbildēšu uz skolas Mammu iesūtītājiem jautājumiem. Tevi gaidīs arī iespēja saņemt atbalstu no LMS PEP mammām mazās Zoom grupiņās 15., 16., 17. martā un skolas materiālos, darba lapās un manis ierunātās meditācijās! Lasi vairāk šeit.


Laimīgo Mammu Skola ir vieta, kur tikties visu vecumu bērnu mammām līdz pat viņu pieaugšanai. Katru mēnesi Tevi gaida jauna mēneša tēma, vērtīgas nodarbības tiešsaistē un ierakstā, praktiskie materiāli, atbalstoša kopiena un ikmēneša tikšanās ar LMS PEP Atbalsta mammām mazās grupiņās.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *