- Jūs vairs nepavadāt tik daudz laika kopā kā iepriekš. Iespējams trūkst laika tieši divatā, bez citu cilvēku klātbūtnes. Vai arī jūs pavadāt daudz laika katrs ar savu telefonu, pat ja fiziski esat vienā telpā, iespējams, vienā gultā.
- Jūs esat zaudējuši interesi viens par otru. Ilgstošās attiecībās ir viegli zaudēt interesi par otru. Ja Tevi neinteresē otra attīstība un izaugsme, viņa ilgas un sapņi, tas var starp jums radīt emocionālu distanci.
- Jūs neprotat konfliktēt. Ja pastāvīgi izvairīsieties no konfliktiem vai nespēsiet tos efektīvi risināt, tas var atsvešināt.
- Jums (vairs) nav kopīgu ikdienas rituālu. Tās var būt arī pavisam mazas lietas un uzmanības apliecinājumi. Nelieli ikdienišķi rituāli parāda partnerim, ka Tu priecājies par viņu savā dzīvē.
- Tev trūkst laika sev. Ja pāris pārāk daudz laika pavada kopā un nepaņem laiku katrs sev individuāli, tas var radīt spriedzi un emocionālu distanci.
- Tev ir lielas gaidas no sava partnera. Ja realitāte nesakrīt ar idealizētajām iedomām, rodas vilšanās un ir viegli kļūt neapmierinātam, kā arī distancēties no otra.
- Starp jums ir maz ķermeniska kontakta. Ja partneri reti viens otram pieskaras, samīļojas un ierosina tuvību, tas pakāpeniski attālina arī emocionāli.
Vai atpazīsti kādu vai vairākus no šiem punktiem savās attiecībās?
Svarīgi, ka šie iemesli uzreiz nenozīmē, ka jums ir jāpārtrauc attiecības. Uztveriet tos drīzāk kā brīdinājuma signālus. Atklāta komunikācija un vēlēšanās atjaunot tuvību, var palīdzēt panākt pozitīvas pārmaiņas.