Pievērs uzmanību skaistajam!

Vai tu pietiekami savā mammas ikdienā pievērs uzmanību skaistajiem un patīkamajiem sīkumiem? Vai tu velti pietiekami daudz laika, lai tos izbaudītu?

Arī spēja baudīt mazās un ikdienišķās lietas ir daļa no rūpēm par sevi. Siltais gaiss, kas pieskaras tavai ādai un mazliet pašūpo tavus matus. Tava bērna vaigs pie tavējā. Vēsais ūdens malks pēc straujas izkustēšanās. Ziņa tavā telefonā, kas satur tikai smaidiņu vai sirsniņu. Svaigi sagrieztu diļļu smarža vai tikko plūkts baziliks…

Bauda ir saistīta ar apzinātību. Lai spētu baudīt, ir jāpieslēdz visas savas maņas un jāpārstāj novirzīt sava uzmanība prom no tā, kas notiek šajā mirklī. Baudai ir cieša saistība arī ar tava ķermeņa izjušanu. Ik brīdi.

Sākotnēji arī es savās rīta pastaigās devos ar austiņām uz ausīm, jo – pa kuru laiku tad noklausīties visas tās lekcijas un podkāstus, ko gribas dzirdēt? Taču ātri sapratu, ka tādējādi nejūtu ne ceriņu, ne zāles smaržu, nepamanu, cik maģiski zilas ir debesis, palaižu garām putnu dziesmas pa vidu vēl tik klusajai pilsētai. Tas klusums izklausās īpaši labi un iedod tādu spēku dienai, kā gandrīz nekas cits. Tad nu es vairs nelieku austiņas savas pastaigas laikā.

Lai vairāk izbaudītu savu ikdienu, aicinu tevi pamēģināt, kas mainās, kad nedari vairākas lietas vienlaikus!

Īpaši labi šo visu var praktizēt pastaigas laikā un atrodoties dabā, svaigā gaisā. Atrodi to, kas tevi iepriecina un nāk tev par labu!


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *