Ieteikumi Tavam atvaļinājumam…

Beidzot atvaļinājums! Norezervēta skaista vieta atpūtai, nopirkts glītākais peldkostīms, somā 3 grāmatas, čupa ar žurnāliem un fantāzijā bilde ar sevi ezera vai jūras krastā ar sapņainu skatu zilajās vasaras debesīs. Taču, kad beidzot nonāc šai vietā, secini, ka nav nemaz tik viegli norimt un atslēgties. Vai arī tev tā ir gadījies?

Ja atvaļinājums ir nedēļu garš, tad realitātē pirmās dienas tu pavadi, lai saprastu, ka beidzot TIEŠĀM ATVAĻINĀJUMS. Tad pāris dienas nesaproti, kas būtu labākais, ko tiešām iesākt, jo ir taču tikai brīva nedēļa. Un visbeidzot pēdējās dažas dienas jau domās esi pie tā, kas tevi sagaidīs, kad atgriezīsies no atvaļinājuma.

Ne velti arī uzņēmumi bieži nepiekrīt, ka darbinieki savus atvaļinājumus saskalda pa atsevišķām dienām, jo patiešām jēga no atpūtas ir tikai, sākot ar 2 nedēļām. Es pati esmu sapratusi – lai cik ļoti negribu atstāt savus klientus uz ilgāku laiku bez regulārajām tikšanās reizēm, tomēr pēc pilnvērtīga atvaļinājuma mans devums ir nenoliedzami kvalitatīvāks.

Ja nu tev nav iespējas garākam atvaļinājumam, tad daži ieteikumi, kā to pašu pavadīt pēc iespējas labāk:

  • Pirms dodies atvaļinājumā, dari tikai pašu nepieciešamāko. Nemēģini iedzīt visu, kas pēdējos mēnešos iekavēts (vienalga, vai darbā vai privāti), darot to vēlos vakaros vai pat naktīs. Tā tu atvaļinājuma pirmās dienas pavadīsi tikai bezspēkā eksistējot.
  • Nekādu kontaktu ar un par darbu! Vislabāk atinstalē e-pasta aplikāciju un visas citas, ko izmanto darbā, lai nemaz nerastos doma uz brītiņu paskatīties, kas notiek.
  • Apzināti ieplāno nekā nedarīšanas brīžus arī atvaļinājumā – tas nozīmē vāļāšanos zālē, pludmalē vai citā ērtā vietā un ļaušanu savām domām klīst apkārt bez īpaša uzdevuma un mērķa. To lieliski var darīt arī kopā ar bērniem.
  • Ja galvai ir grūti atslēgties, dod sev kādus uzdevumus, kas to var nodarbināt, taču atšķirīgā veidā nekā tas notiek tipiskā ikdienā. Piemēram, izpētot kādu jaunu vietu, zīmējot, adot, braucot ar riteni pa nepazīstamu maršrutu utt.

Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *