7 lielākie izaicinājumi ilgstošās partnerattiecībās

  1. Attiecību statuss – jūtas un emocijas katram no partneriem var mainīties atšķirīgā tempā, kā arī var atšķirties vēlmes attiecībās. Iespējams, viens no partneriem ir iemīlējies un aizrautīgi sapņo par kopīgu nākotni, kamēr otrs nemaz nevēlas ilgtermiņa attiecības. 
  2. Dzīvošana kopā – dalīta ikdiena pārim var kļūt par lielu pārbaudījumu. Kopā tiek pavadīts daudz laika un, iespējams, katram ir savi uzskati par to, kā to darīt kvalitatīvi, kā arī par to, ko nozīmē kārtība mājās.
  3. Grūtniecība, ģimenes pieaugums – no pāra kļūstot par vecākiem, par izaicinājumu kļūst kopīga laika trūkums un nedalīta uzmanība otram, abiem lielākoties koncentrējoties uz bērniņu. Daudzi pāri izšķiras tieši bērna pirmajā dzīves gadā.
  4. Laulība – liela daļa laulāto uzskata, ka pēc apprecēšanās viņi var mazāk ieguldīties attiecībās. Citiem savukārt sabrūk ilūzijas un viņi piedzīvo vilšanos, ja partneris neattīstās tā, kā viņi ir cerējuši un iztēlojušies. 
  5. Darba zaudēšana, eksistenciālas bailes – gadiem ejot, mainās materiālās vajadzības un daudzi vēlas finansiālu drošību. Iespējams, viens partneris tērē vairāk naudas nekā otrs un neveido uzkrājumus, vai arī viņam dzīvē ir citi mērķi, nevis, piemēram, iegādāties nekustamo īpašamu. Īpaši bailes var pastiprināties, pasliktinoties viena vai abu veselības stāvoklim un sajūtot novecošanās pazīmes.
  6. Bērni pamet ģimenes ligzdu – kad bērni ir pieauguši un uzsāk paši savu dzīvi, pēkšņi parādās vairāk laika sev un partnerattiecībām. Reizēm pāris atklāj, ka vairs nav, par ko runāt vienam ar otru, ka ir atsvešinājusies. Daži par katru cenu cenšas turpināt dzīvot savu pieaugušo bērnu dzīves, tādējādi atliekot saskaršanos ar savu attiecību realitāti. 
  7. Kopjami vecāki vai slimība – pašu slimības vienmēr rada bailes. Turklāt var rasties kādas atkarības, kas ietekmē to, ka pāris kā partneri vairs nejūtas vienlīdzīgi. Arī kopjami vecāki rada papildu spiedienu un finansiālas grūtības.

Kurš no šiem izaicinājumiem, Tavuprāt, ir īpaši smags?

Noklausies manu lekciju par ģimenes attīstības cikliem Laimīgajā skolā!

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *