Dažreiz var rasties sajūta, ka steidzami ir jāparunā ar partneri par kādu konkrētu jautājumu, taču bieži ilgstoši no tā izvairāmies, jo nav ne jausmas, ko un kā vispār otram teikt.
Parasti mēs vēlamies izvairīties no šādām, mūsuprāt, neērtām sarunām, vai arī tās kontrolēt un jau iepriekš izdomāt, kādas stratēģijas vai “pareizos” teikumus izmantot. Taču tas vēl vairāk attālina no otra, jo rada spriedzi.
- Pajautā, vai Tavam partnerim šobrīd vispār ir laiks un spēks šādai sarunai. Pretējā gadījumā otrs var kļūt neapmierināts un atteikt sarunu tikai tāpēc, ka nav izvēlēts tai piemērots brīdis.
- Esi godīgs un atzīsti, ka Tev pašlaik nav ne jausmas, kā vadīt šo sarunu, bet Tev tā ir svarīga. Tāpat kā jūsu savstarpējās attiecības.
- Var šķist, ka jau iepriekš ir jāizdomā viss, ko teikt šādā sarunā. Kad atklāj otram, ka patiesībā esi apjucis un nezini, kā tālāk to virzīt, tas var uzlabot jūsu komunikāciju.
- “Tu man esi nozīmīgs, un man ir svarīgas mūsu attiecības. Es priecātos, ja mēs varētu atrast mazliet laika, lai aprunātos. Vai šobrīd tev būtu 15 minūtes laika tam?”
- Katru mēnesi ieplānojiet laiku sarunām, kurās dalāties arī ar grūtiem un personīgiem jautājumiem, lai otrs nebūtu izbrīnīts un neuztvertu to kā problēmu, ka Tu vēlies runāt par šādām tēmām.
- Ikmēneša sarunā noteikti atvēliet vietu arī tam, kas starp jums ir labi. Izrādiet pateicību un novērtējiet to.
- “Man ir grūti atrast īstos vārdus, bet tu man esi svarīgs, tāpēc es vienkārši mēģināšu. Pēdējā laikā es esmu pamanījis, ka…”
- Ierobežojiet šādu sarunu laiku, lai izvairītos no tā, ka maļat sakāmo uz riņķi, tā arī nenonākot pie nozīmīgām atklāsmēm vai secinājumiem.