- Tu pamani neveselīgus uzvedības modeļus, kurus esi pārņēmis no savas ģimenes. Tu meklē sev palīdzību, piemēram, ejot psihoterapijā, jo apzinies, ka ievainojumi, kurus radījuši citi cilvēki, var tikt dziedināti tikai attiecībās.
- Tu tagad atpazīsti un saproti tos neveselīgos uzvedības modeļus savā ģimenē, kurus nevēlies saglabāt. Tu vēlies no tiem norobežoties. Tu saproti, ka drīksti būt laimīgāks nekā Tavi vecāki jebkad ir bijuši.
- Tu sāc saprast, ka Tavas ģimenes uzvedību ietekmē viņu pašu traumatiskās pieredzes, un vienlaikus Tu uztver nopietni arī sava iekšējā bērna pārdzīvojumus.
- Tu esi apņēmīgs un neļauj citiem traucēt Tavu dziedināšanās procesu, pat ja Tava ģimene Tevi tajā neatbalsta.
- Tu centies būt pozitīvs piemērs jaunākajiem ģimenes locekļiem un parādi viņiem alternatīvus veidus, kā dzīvot.
- Tu mācies nospraust robežas, pat ja tas nozīmē pārtraukt kontaktu ar kādu no ģimenes locekļiem.
- Tu uzdrošinies runāt par tādām tēmām, par kurām agrāk nerunāji. Tu pasaki skaļi, kas Tevi sadusmo vai apbēdina. Dažkārt tas nozīmē arī parādīt drosmi un runāt par ģimenes noslēpumiem.
Būt šādam revolucionāram ģimenē nav viegli, tomēr es nešaubīgi ticu, ka tas ir tā vērts.
Katrs, kurš atrod sevī spēku par spīti sāpēm mainīt savus uzvedības modeļus, uzvar cīņā ne tikai sevis, bet arī savu bērnu un mazbērnu labā.
Tomēr šajā ceļā ir vajadzīgs daudz spēka. Bez saprotošu cilvēku atbalsta var likties, ka labāk atmest tam visam ar roku.
Nedari tā! Ļauj sev mazliet atpūsties un turpini dzīvot pa jaunam!
Ja vēlies saņemt manu atbalstu šai ceļā, tad pievienojies Laimīgajai skolai jaunajā mācību gadā!