Nav iespējams diviem cilvēkiem, līdzās esot, nekomunicēt

Nav iespējams diviem cilvēkiem, līdzās esot, nekomunicēt. Pat tad, ja abi klusē, pat tad, ja izliekas, ka otrs nemaz neeksistē, nemitīgi notiek komunikācija, kas kaut ko izdara ar tajā iesaistītajiem. Skatienā, sejas izteiksmē, balss intonācijā un pret mani pavērstajā mugurā es varu lasīt to, kas otram man sakāms.

Kad mazulis pēc dzimšanas nonāk visas uzmanības centrā, partnera komunikācijas signāli viegli paslīd garām. Tiem nav ne laika, ne spēka. Interesanti arī, ka spēja iejusties otrā cilvēkā tomēr savā ziņā ir ierobežota.

Ja visu iztērējam uz mazo bērniņu, cenšoties saprast, kas viņam vajadzīgs, tad gribas, lai otrs pieaugušais vienreiz saņemas un tiek ar sevi galā.

Ja vīrietis iepriekš ir piedzīvojis, ka mīļotā sieviete ar savu pieņemšanu un mīlošo klātbūtni palīdzēja tikt cauri dažādām krīzēm, bet tagad viņa nemitīgi ir pievērsusies kādam citam (nu un, ka tas ir mūsu bērns!), reizēm viņš jūtas piemānīts.

Vīrietis, kurš nesaņem no savas partneres atzinību par to, ko viņš dara, pozitīvu novērtējumu iespējams vairāk meklēs darbā.

Ja tas izdosies, viņš vēl mazāk būs pieejams attiecībām ģimenē. Ja redzes lokā parādīsies kāds vai kāda, kas sniegs šo atzinību un izrādīs interesi, tad vajadzība pēc mīlestības iespējams tiks apmierināta kur citur. Protams, iespējami arī citi scenāriji.

Ja esmu vēl pirms pāris mēnešiem saņēmusi to, kā mans mīļotais vīrietis izdabāja manām visdažādākajām vēlmēm pēc našķiem, masēja man kājas un lasīja priekšā, bet tagad viņš nemostas naktīs, kamēr man jātiek vienai ar visu galā, un pa dienām nav pat gatavs līdz galam klausīties, kā man ar to visu iet, jūtos pamesta.

Ja sieviete jūtas sava partnera nenovērtēta savā mammas lomā un visā tajā, ko viņa paveic vēl paralēli tai, diezgan bieži novērtējumu un atzinību viņa mēģina saņemt no bērna.

Tas diemžēl kaitē kā bērnam, tā partnerattiecībām, jo bērns kļūst par mammas sabiedroto un “partneri”. 

Vai arī jūsu attiecībās ir iezadzies aizvainojums un sajūta, ka neesmu otram vairs svarīgs?

Ja vēlies uzlabot savu sajūtu attiecībās – oktobrī aicinu pievienoties “Būt divatā” (iz)aicinājumam – par brīvu un ar prieku! Lasi un piesakies šeit.

Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kā Mammai veidot laimīgas partnerattiecības, kurās būt ne tikai vecākiem, bet arī mīlošiem partneriem, aicinu tevi pievienoties Laimīgo Mammu Skolai. Oktobrī nodarbībās runāsim par pāra attiecībām, ja ģimenē aug bērns vai pat vairāki.. Piesakies tagad un tev būs pieejami visi video un citi materiāli, kā arī viss skolas arhīvs ierakstā! Priecāšos par tevi mūsu pulkā – lasi vairāk un piesakies šeit!


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *