Tu vari būt pozitīva, nekļūstot attiecībās ar sevi un citiem “toksiska”

Ja mēs ignorējam vai mazinām savu nedrošību, bailes, nomāktību un citas smagas jūtas, tas var kļūt bīstami – piemēram, ja vairs neuzdrošināmies lūgt palīdzību, lai gan tā iespējams ir steidzami nepieciešama.


  • Toksiska pozivitāte – “Tev tas izdosies, jo tev vienmēr viss sanāk. Vienkārši tici sev.” —> Patiess pozitīvisms – “Es zinu, ka šī situācija tevi satrauc. Gribu, lai tu zini, ka es esmu tev līdzās. Vai es varu tev kā palīdzēt?”
  • Toksiska pozivitāte – “Tu pārāk daudz uztraucies. Beidz uztraukties, esi priecīga!” —> Patiess pozitīvisms – “Tu nevari vienmēr būt priecīga un tas ir dabiski. Dod sev laiku.”
  • Toksiska pozivitāte – “Nekad nepadodies!” —> Patiess pozitīvisms – “Ir dabiski, ka dažreiz iesāktais ir jāpārtrauc. Es tevi dzirdu tavā pārdzīvojumā un esmu blakus.”
  • Toksiska pozivitāte – “Tev vienkārši trūkst pareizās attieksmes. Šis vēl nav pasaules gals. Paskaties apkārt, cik grūta dzīve ir citiem.” —> Patiess pozitīvisms – “Tu drīksti justies tā, kā jūties. Paldies, ka tu ar mani par to tik atklāti dalies!”

Nav iespējams vienmēr būt labā noskaņojumā un domāt tikai pozitīvi!


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *