Šķirties vai tomēr palikt?

Attiecībās, it īpaši, ja tajās ir bērni, tas ir viens no grūtākajiem un sāpīgākajiem jautājumiem. Iespējams nenojaušam, ka ik dienas miljoniem cilvēku visā pasaulē slepus no saviem partneriem un citiem ģimenes locekļiem savās galvās mēģina izskaitļot un atrast “pareizo” atbildi uz šo jautājumu.

Šaubas par partnerattiecībām, vai tās turpināt vai tomēr labāk nē, mūsdienās ir sastopamas arvien biežāk. Cilvēki arvien vairāk gaida tādu kā “lielo laimi” un absolūtu piepildījumu mīlestībā, nemitīgi iekšēji pārbaudot, vai viņu attiecības, kurās viņi kādā posmā piedzīvo seksuālu un emocionālu vilšanos, ir normālas. Neapmierinātības gadījumā arvien biežāk tiek apsvērts, vai prātīgāk nebūtu šīs attiecības pārtraukt un meklēt ko labāku.

Savulaik šo lēmumu par palikšanu kopā vai šķiršanos pārim atviegloja ārējie ierobežojumi – tie bija reliģiskie un sabiedrības uzskati, kas kategoriski iebilda pret šķiršanos. Ja pāris tomēr uz ko dādu saņēmās, tad gadu desmitiem šie cilvēki tika sodīti ar sabiedrības attieksmi un noraidījumu. Vēl salīdzinoši nesen valdīja arī psihologu uzskats, ka vecāku attiecību izbeigšana bērniem nodara neatgriezenisku kaitējumu, arī šis nereti kļuva par iemeslu šķiršanos neapsvērt.

Tomēr pamazām šie iebildumi pret šķiršanos kļūst mazāk aktuāli. Reliģija vairs nespiež vienmēr palikt attiecībās, sabiedrībai tas arī daudz nerūp, jo modē ir būt laimīgam par katru cenu, un arī daudzviet psihologi runā, ka bērniem labāk patiktu šķirta ģimene, nevis nelaimīgi vecāki.

Tagad mēs paši katrs individuāli uzņemamies lēmuma nastu – šķirties vai palikt?

Šajā situācijā var palīdzēt daži jautājumi, uz kuriem atbildot, tu sev vari šādam lēmumam izgaismot ceļu:

  • Cik lielā mērā mana neapmierinātība ir saistīta ar konkrēto partneri? Cik liela ir iespēja, ka pēc pieciem gadiem un dažādiem strīdiem es sapratīšu, ka tie ir dabiska attiecību sastāvdaļa?
  • Pat ja šķiet, ka tā ir galvenokārt otra cilvēka vaina – kāda ir mana paša atbildības daļa par mūsu attiecību grūtībām? Kāpēc mani dažreiz otram nav viegli izturēt?
  • Kuras mana bijušā partnera negatīvās īpašības nepiemīt manam pašreizējam partnerim? Par ko es nestrīdos pašreizējās attiecībās?
  • Vai es varētu mēģināt aicināt savu partneri uz vēl vienu sarunu, kurā es nevis vainotu, bet mierīgi paskaidrotu, kā es jūtos un cik vīlusies esmu par dažām mūsu kopdzīves lietām?

Ja vēlies vēl vairāk saprast par savām pašreizējām attiecībām, tad Tev var noderēt mans video lekciju kurss “Kā pārim skaisti strīdēties un skaisti salabt?”. Tas vēl tikai līdz 31. augusta pusnaktij iegādājams par 47 eiro un pieejams 6 mēnešus.


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Tags from the story
, , ,
Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *