Nemitīga cīņa ar pasaules sāpēm un ciešanām var būt traumas sekas

Daudzi, kas redz un jūt dažādus negatīvos procesus, kas pašlaik notiek pasaulē, un vēlas tos mainīt, nereti tomēr ar  laiku zaudē spēku, pārliecību un drosmi, saskaroties ar milzīgo ciešanu apmēru.

Viņi jūtas bezpalīdzīgi un uzskata, ka viņiem nav izredžu šajā ko ietekmēt. Tā rezultātā viņu ciešanas kļūst vēl lielākas.

Hroniskas bezspēcības, bezpalīdzības un zemas pašefektivitātes izjūtas ir traumas sekas.

Traumatiska pieredze pārsniedz mūsu robežas. Tā rezultātā daudziem cilvēkiem ir grūtības novilkt robežas. Dažiem robežu nav vispār, citi savukārt dzīvo aiz bieziemm iekšējiem mūriem.

Tie, kuriem ir grūti novilkt savas robežas un nodalīt sevi no apkārtējiem, bieži ir ļoti uzņēmīgi pret citu sāpēm. Viņi var hroniski izjust dziļas pasaules sāpes, jo nespēj nošķirt ārējās, citu ciešanas no savas iekšējās pasaules.

 Lai kļūtu par spēcīgiem un iejūtīgākiem, labākas pasaules veidotājiem, mums vispirms ir jādziedē mūsu pašu traumas. Pasaulei ir vajadzīgi cilvēki, kuri nepievērs acis uz apkārtējo ciešanām. Cilvēki, kuri ir gatavi iesaistīties un iestāties par pārmaiņām. Taču, lai mēs varētu būt kontaktā ar pasaules ciešanām, paši tajās neiekrītot, ir vispirms jādziedina sevi.

Kas, tavuprāt, ir svarīgs solis ceļā uz drošāku un iejūtīgāku pasauli?

Tiekamies “Laimīgajā skolā”, kur uzzināsi, kā sev praktiski palīdzēt!

MĒNEŠA ABONEMENTS
39 eur/mēnesī ik mēnesi
39
  • pieeja mēneša tēmai un tēmu arhīvam, katrā:
  • 2 nodarbības mēnesī
  • 2 video ieraksti
  • darba lapas
  • audio meditācijas
  • mammām:
  • ikmēneša tikšanās ar PEP atbalsta mammām

Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *