Mammas loma nes sev līdz lielu izaugsmes potenciālu

Kļūšana par mammu līdzās visām lielajām dzīves pārmaiņām, ko tas nes sev līdz, vienmēr katrai sievietei nozīmē arī personīgu attīstību un izaugsmi.

Vispirms parādās jauni ikdienas uzdevumi un izaicinājumi, jo vairs neesi atbildīga tikai par sevi, bet arī vēl par kādu citu – mazu un diezgan nevarīgu cilvēciņu. Tomēr paralēli jaunajām rīpēm gandrīz katram jaunajam vecākam nākas saasināti sastapties ar paša individuālajām grūtībām.

Reizēm, lai cik ļoti centies, neizturami var kļūt klausīties mazuļa raudāšanā, mosties neskaitāmas reizes naktī un būt iecietīgai brīžos, kad mazais kļūst neatlaidīgs. Dažiem tas pārvērš dzīvi no iztēlotā sapņa neizturamās mocībās. Tā to var piedzīvot vecāki, kas negaidīti pēkšņi šai laikā saskaras ar saviem bērnības ievainojumiem.

Laiks, kurā audzini bērnus, slēpj sevī milzu izaugsmes potenciālu. Tev ir iespēja sastapties ar savu iekšējo, ievainoto bērnu un dziedināt to. Tu vari sākt labāk saprast pati sevi, kā arī atklāt jaunus veidus, gan kā izturēties pašai pret sevi, gan kā komunicēt ar citiem cilvēkiem.

Iespējams, daudz kas ir kļuvis sarežģītāk arī tavās partnerattiecībās. Varbūt tev likās, ka kādas tēmas jau esi atstājusi pagātnē, bet te pēkšņi ikdienā ar bērnu tās atkal uzpeld augšā. Bieži to izraisa tas, ka mazulis prasa visu tavu uzmanību un klātbūtni. Bērniņam nepieciešams tavs tuvums, mīlestība un atbalsts īpaši tad, kad viņš piedzīvo spēcīgas emocijas. Taču tas var kļūt tik grūti!

Iespējams, ka tu gribi daudz ko darīt citādāk un labāk nekā to darīja tavi vecāki. Es ticu, ka tev tas arī izdodas, bet iedrošinu izmantot arī šo iespēju labāk izprast pašai sevi, tikt galā ar sev svarīgajiem jautājumiem un ļaut sev augt. Tas viss tev palīdzēs attiecībās ar savu bērnu ieņemt stabilu un pārliecinātu mammas lomu, būt klātesošai un arī “izturēt” tuvību ar savu bērnu, kas ne vienmēr mēdz būt viegli un patīkami.

Atceries arī, ka tev tas nav jādara vienai – atrodi kādu, kurš tevi var atbalstīt un pavadīt šajās pārmaiņās! Ja tas ir kāds no tev tuvajiem apkārtnē, lieliski! Savukārt, ja šāda atbalsta pietrūkst, esmu gatava būt tev līdzās šai procesā.


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *