Mammas emocijas un ēšana, emocionālā ēšana – februāra tēma Laimīgo Mammu Skolā

Vai esi sevi pieķērusi situācijās, kad ēd kaut ko, ko varbūt nemaz īsti negribas, taču ir tik grūti tai brīdī pretoties? Kāpēc tā notiek un kas ir “emocionālā ēšana”?

Mammas dzīvē emociju mēdz būt īpaši daudz un tās var būt ļoti intensīvas. Dažas mammas atzīst, ka tādu emociju pārbagātību kā kļūstot par mammu iepriekš īsti nekur citur nav piedzīvojušas. No milzu laimes izjūtas un pāri plūstošas mīlestības, līdz milzu dusmām, izmisumam un vilšanās sajūtai mēdzam izjust emociju “augšas” un “lejas”. Tās var šķist biedējošas un citreiz būt arī ļoti grūti izturamas.

Viena no lietām, ko nereti jau no agras bērnības esam saņēmušas emocionālas klātbūtnes vietā ir ēdiens.

To, ka ēdiens var būt kā mierinājums lielās emocijās, pārsvarā iemācāmies agri un turpinām šo mierinājumu meklēt arī tad, kad esam jau pieaugušas.

Vai esi pamanījusi, ka našķošanās reizēm ir veids, kā tikt cauri smagai dienai? Varbūt ar saldumiem šķietami vari iepriecināt sevi, kad mājās ar bērnu viss apnicis vai arī jūti milzu pārgurumu? Varbūt arī tu pati uzskati, ka tā ir emocionālā ēšana?

Bet ko darīt, kad tas nepalīdz? “Apēstās” emocijas pēc brīža tāpat atkal atgriežas, klāt nāk neapmierinātība ar savu izskatu, bažas par veselību un pašpārmetumi, kas liek justies tikai sliktāk… Kā atpazīt šo emociju patiesos iemeslus un spēt parūpēties par sevi?

Par to februārī stāstīšu “Laimīgo Mammu Skolā” – “Mammas emocijas un ēšana” nodarbības tiešraidē tiksimies jau pēc nedēļas, 9. februārī. 23. februāra “Jautājumu un atbilžu” (Q&A) sesijā atbildēšu uz skolas Mammu iesūtītājiem jautājumiem. Runāsim par to, kā nodalīt emocijas no ēšanas (arī iespējams kādas citas destruktīvas uzvedības, kas parādās emociju pilnos brīžos). Tevi gaidīs arī iespēja saņemt atbalstu no LMS PEP mammām mazās Zoom grupiņās un skolas materiālos, darba lapās un manis ierunātās meditācijās! Lasi vairāk šeit.


Laimīgo Mammu Skola ir vieta, kur tikties visu vecumu bērnu mammām līdz pat viņu pieaugšanai. Katru mēnesi Tevi gaida jauna mēneša tēma, vērtīgas nodarbības tiešsaistē un ierakstā, praktiskie materiāli, atbalstoša kopiena un ikmēneša tikšanās ar LMS PEP Atbalsta mammām mazās grupiņās.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *