Bailes no attiecībām? → 3 iemesli, kas tās varētu izraisīt

Bieži nav viegli saprast, kāpēc partnerattiecības neizdodas. Vēl grūtāk mēdz būt pāri vecajiem ievainojumiem, atkal uzticēties un ļauties.

  • 1. iemesls – Bērnības attiecību sāpinājumi. Bērni mīl savus vecākus neatkarīgi no tā, kā viņi izturas. Daži vecāki ir emocionāli nepieejami, bet citi paši vēl ir kā bērni, nekontrolē sevi vai ir pat vardarbīgi. Šādās ģimenēs bērni iemācās, ka mīlestība un attiecības sāp. Par “normālu” attiecību modeli kļūst – tad, kad es mīlu, man sāp.
  • 2. iemesls – Slikts piemērs. Svarīgas ir ne tikai mūsu pašu attiecības ar  vecākiem, bet arī tas, kādu attiecību modeli novērojam viņu starpā. Ja redzu, ka viens no vecākiem cieš no otra pazemojumiem un vardarbības, bet pēc tam atkal viss “ir labi”, tā ir svarīga informācija, ko paņemam savai dzīvei. Noticam, ka vardarbība ir neizbēgama attiecību daļa.
  • 3. iemesls – Ievainojumi no iepriekšējām partnerattiecībām. Piemēram, kad esam piedzīvojuši īpaši toksiskas attiecības. Tad iemācamies, ka citi cilvēki var man nodarīt pāri. Ja gribu pasargāt sevi no tā nākotnē, pieņemu lēmumu izvairīties no attiecību veidošanas vispār.

Lai cik biedējoši ir attiecību sāpinājumi un slikti piemēri, es ticu, ka ir iespējams atvērt sirdi mīlestībai. Esmu daudz domājusi, kādas zināšanas vajadzīgas un kas jāiemācās, lai tas izdotos. Ja ilgojies pēc partnerattiecībām, taču nezini, kā tās veidot, tev noderēs mans video kurss “Kā atrast mīlestību?”.


Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *