Grāmata

Pirmās attiecības cilvēka dzīvē

Būt kopā no ieņemšanas līdz 6 mēnešu vecumam

“Pirmās attiecības cilvēka dzīvē” ir Latvijā rakstīta grāmata, kurā apkopota pasaulē aktuāla informācija, kā rūpēties par mazuli un veidot attiecības ar viņu jau no ieņemšanas brīža. Kāpēc reizēm būt kopā ar mazuli ir tik grūti? Kā mainās pāra attiecības pēc mazuļa piedzimšanas? Kāpēc apkārtējie biedē ar izlutināšanu, lai gan īstenībā tās ir muļķības? Kad tad īsti bērns izguļ nakti? Un cik daudz viņš drīkst raudāt? Kāpēc dažas mammas izbauda zīdīšanu, bet citām tās šķiet šausmīgas mocības un gribas sevi no tā izglābt? Kur un kādu emocionālo atbalstu meklēt? Kā vecākiem palīdzēt pašiem sev?

  • Autore: Vita Kalniņa
  • Izdevējs: Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA
  • Izdošanas gads: 2018
  • Lappušu skaits: 304

 

IEGĀDĀTIES

 

“Laikmetā, kad dzemdniecības prakse ir ļoti bagātinājusies ar tehnoloģiskajām iespējām un piesātinājusies ar pierādījumos balstītiem medicīniskiem risinājumiem, kad medicīniski sarežģīti un ļoti riskanti gadījumi nav retums, šī grāmata par mātes, tēva un bērna satikšanos ļoti palīdz apstāties un atcerēties būtisko. Padomāt par to, ka, par spīti iespējamajiem riskiem, mēs visi kopā gaidām pasaulē ienākam jaunu dvēseli, kam jau no ieņemšanas brīža vissvarīgākais ir būt laimīgai un mīlētai ģimenē. Arī ceļš uz šo mierīgo laimi ir balstīts pierādījumos.”

Ginekoloģe, dzemdību speciāliste Daiga Baranovska

“Šī grāmata rada drošu pamatu jaunajām ģimenēm, sniedzot zināšanas, pieredzi un emocionālo atbalstu. Grāmata būs noderīga tētiem un mammām, augot un attīstoties kopā ar saviem bērniem. Vecmāmiņām un vectētiņiem – piepalīdzot un auklējot. Bet tikpat vērtīga šī grāmata būs arī plašam speciālistu lokam – psihoterapeitiem, psihologiem, ārstiem un citu palīdzošu profesiju pārstāvjiem –, lai izprastu un emocionāli iedrošinātu ģimeni, kurā ienāk bērniņš.”

Ģimenes psihoterapeite, ārste Iveta Pļaviņa

Grāmatu iespējams iegādāties Latvijas lielākajās grāmatnīcās, kā arī Ģimenes psiholoģijas centrā LĪNA, Miera ielā 17, Rīgā.

Sīkāka informācija, rakstot uz info@lina.lv vai zvanot 29451188.

Praktiskas tehnikas

Lai mēs spētu sniegt savu mīlestību citiem, ārkārtīgi būtiski ir vispirms to sniegt pašiem sev. Esmu apkopojusi nelielu vajadzību sarakstu, kas attiecināms uz jaunajām mammām. Izskati un atzīmē, kuras no tām jau ir apmierinātas, pierakstot, kā tu to dari un kad. Tās, kuras šobrīd nav apmierinātas, atzīmē citā krāsā, pieraksti, kad un kā tu varētu tās apmierināt. Šis saraksts ir atrodams arī grāmatā “Pirmās attiecības cilvēka dzīvē”, taču ja nevēlies rakstīt grāmatā, vajadzību sarakstu vari lejupielādēt šeit.

LEJUPIELĀDĒT VAJADZĪBU SARAKSTU