- Palūdz piedošanu – koncentrējies uz to, ko Tu nožēlo. Uzņemies atbildību par savu uzvedību, par savu daļu strīdā, un pajautā savam partnerim, kas viņu sāpināja un kā viņš par to jūtas (bēdīgs, nobijies, dusmīgs…)?
- Empātiski iejūties – iejūtīgi reaģē uz otra sāpēm. Centies uzzināt, kas viņam ir vajadzīgs un kā Tu vari palīdzēt viņam tikt pāri šīm sāpēm.
- Atsakies no aizsargpozīcijas – uzmanies, lai nesāktu aizstāvēties vai uzbrukt otram (“Jā, bet tu pats arī…”). Centies saprast, vai ir kas tāds, kas Tevi attur no patiesas nožēlas par savu rīcību.
- Atrodi īstos vārdus – vispirms pajautā sev, kas varētu Tavam partnerim traucēt Tev piedot. Velti brīdi laika, lai pierakstītu, ko Tu vēlies viņam pateikt. Gadījumā, ja Tev vēl ir grūti to viņam skaļi pateikt, vari iedot partnerim savu rakstīto vai arī to viņam nolasīt.
- Gaidi piedošanu – ņem vērā, ka Tu nevari otru piespiest Tev piedot vai viņu par to pārliecināt. Koncentrējies uz pozitīvas uzvedības veidošanu. Apzinies apburtos lokus un pieliec pūles, lai apturētu jūsu attiecību negatīvos modeļus.
- Veicini uzticību – esi atklāts (īpaši, ja runa ir par sānsoli). Godīgi pasaki otram, uz kurieni iesi un kādi ir Tavi plāni, ja dodies kaut kur bez partnera. Laikus ieplānojiet laiku sarunām par jūsu attiecību pozitīvajām un arī grūtajām pusēm.
- Reflektē par jūsu sarunām – ko Tu jaunu uzzināji, kad Tavs partneris stāstīja par savām nepatīkamajām sajūtām? Vai bija kas tāds, par ko nevarējāt runāt, jo tas jums bija par grūtu?
Ņem vērā – ja Tev rodas sajūta, ka jūsu sarunas arvien vairāk saasinās vai arī netiekat ārā no aizvainojuma vai citām grūtām emocijām, jums var noderēt profesionāla palīdzība.