9 pazīmes, ka Tavām attiecībām, iespējams, traucē piesaistes trauma

Piesaistes trauma ietekmē mūsu attiecību veidošanas modeļus. Nespēja izveidot stabilas attiecības rada milzīgu spriedzi un nereti ir daudzu citu grūtību pamatā.

Labā ziņa – Tu vari iemācīties veidot veselīgas attiecības. Noteikti ir vērts meklēt iespēju uzsākt ilgstošāku psihoterapijas procesu! Meklē speciālistu, kas Tevi saprot un ar kuru vari pamazām piedzīvot jaunu attiecību modeli, arvien labāk iepazīstot arī sevi un pārstrādājot savas vecās un sāpīgās pieredzes.

9 pazīmes, ka Tavām attiecībām, iespējams, traucē piesaistes trauma:

  1. Tev ir grūti iztēloties, ka Tu varētu kādam atklāties. Vēl grūtāk Tev ir iztēloties, ka tad, ja Tu kādam atklātos, viņš Tevi arī varētu saprast, Tu viņam joprojām patiktu un viņš neizmantotu Tavus trūkumus pret Tevi.
  2. Tu jūties tā, ka neesi pelnījusi būt attiecībās vai draudzēties, jo Tu kļūsti citiem par nastu un viņiem, Tavuprāt, klājas labāk bez Tevis. Šāda trauma, piem., var rasties tad, ja kāds no vecākiem bērnu atstumj un pilnībā atstāj novārtā.
  3. Savā dzīvē Tu ielaid tikai tādus cilvēkus, kuri pret Tevi slikti izturas vai arī pēkšņi pamet. Varbūt Tu pati aizej pirmā, lai Tevi vairs nevarētu pamest. Iespējams, Tu arī uzskati, ka esi pelnījusi, ka Tevi pamet.
  4. Tu pret sevi esi ārkārtīgi stingra un parasti vaino sevi, ja pārtrūkst kāda draudzība vai beidzas attiecības. Iespējams, Tevi vada pārliecība, ka atkal jau Tu kādam nebiji pietiekami laba.
  5. Tu paliec vardarbīgās un toksiskās attiecībās, pat ja daļa Tevis apzinās, ka Tev būtu jāiet prom. Iespējams, Tu sev ieskaidro, ka šādi ir labāk nekā būt vienai vai ka gan jau tas kādreiz mainīsies.
  6. Tu jūties vientuļi, pat ja esi attiecībās un draudzējies ar kādu. Iespējams, Tu jūties tā, ka Tu nevienam patiesībā nepatīc un neviens Tevi nesaprot. Vai arī Tu domā, ka Tev neviens tāpat nav vajadzīgs.
  7. Tu ārkārtīgi pieķeries citiem, Tev patīk kontrolēt vai kritizēt citus. Tu domā, ka Tevi pametīs, tāpēc Tu dari visu iespējamo, lai no tā izvairītos. Iespējams, Tu domā: “Cilvēki, kuri mani mīl, mani pamet.” vai “Es vienmēr palikšu viena.”
  8. Tu neproti noteikt, novilkt vai pieņemt robežas. Īpaši jau romantiskās attiecībās Tu centies kompensēt savu mazvērtības sajūtu un dari visu iespējamo, lai tikai Tavs partneris būtu apmierināts. Tādējādi attiecībās valda izteikta nevienlīdzība un atkarība, jo Tu pastāvīgi atsakies no savām vajadzībām.
  9. Iespējams, Tu veido tikai ātras, virspusējas draudzības, bet ne ilgtermiņa attiecības. 

Ja šobrīd Tev nav iespēju šādam padziļinātam darbam ar sevi, stiprinājumu savā dziedināšanās ceļā vari saņemt arī no manis Laimīgajā skolā

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *