7 jautājumi, kas Tev palīdzēs saprast, vai ir vērts domāt par savu partnerattiecību pārtraukšanu

“Turpināt strādāt pie attiecībām vai tomēr pieņemt lēmumu, ka pietiek?” ir jautājums, ko ik pa laikam partneri mēdz uzdot savās attiecībās.

No vienas puses, tas var nozīmēt to, ka atkal viens attiecību cikls noslēdzas. Šai laikā atkal no jauna izvērtējam, vai palikt ar šo cilvēku kopā vai tomēr iet pašam savu ceļu. Ja atbilde ir “jā”, tad no jauna tuvināmies, lai pēc kāda laika piedzīvotu atkal šo pašu attālināšanās un pārdomu brīdi.

Mūsdienās, kad biežākais iemesls partnerattiecību izveidei ir romantiska mīlestība, jūtām pabalējot, šaubas var iezagties biežāk. Protams, ir arī attiecības, kas balstās nevis uz mīlestību, bet gan uz komfortu, finansiālo nodrošinājumu vai bailēm no vientulības.

Manuprāt, katrs cilvēks drīkst pieņemt lēmumu būt kopā visdažādāko iemeslu dēļ. Tomēr, kad ir vērts turpināt strādāt pie attiecībām, un kad tomēr apsvērt šķiršanās iespēju?

1. Vai šajās attiecībās Tu vari apmierināt savas vajadzības?

Protams, ir svarīgi, lai Tava labsajūta nav pilnībā atkarīga no tava partnera un lai Tu pati spēj parūpēties par savu vajadzību apmierināšanu. Tomēr tieši attiecībās ir iespējams apmierināt tādas nozīmīgas pamatvajadzības kā vajadzība pēc tuvības, mīlestības, drošības un kaisles. Ja to neizdodas ilgtermiņā piedzīvot, tad kaut kas, iespējams, šobrīd tajās nenotiek tik labi. 

2. Vai Tu spēj pieņemt savu partneri tādu, kāds viņš ir?

Diemžēl nav iespējams izmainīt cilvēku, vienkārši viņu uz to kaut kā pierunājot. Pārmaiņas notiek tikai tad, ja otrs tās patiešām vēlas arī pats. Tāpēc attiecībām nenāk par labu tas, ka Tu turpini cerēt, ka otrs mainīsies. Viens no rādītājiem piepildītām attiecībām ir tas, ka Tu vari pieņemt sava partnera trūkumus un īpatnības un mīlēt viņu tādu, kāds viņš ir. 

3. Vai jums ir līdzīgas vērtības un mērķi?

Attiecībās ir svarīgi skatīties vienā virzienā, nozīmīga ir arī līdzīga dzīves uztvere. Šeit runa nav par tādām ikdienišķām atšķirībām kā, vai mums labāk garšo frī kartupeļi ar majonēzi vai kečupu. Runa ir par ko lielāku, piemēram, vai jūs abi sapņojat par līdzīgām lietām nākotnē. Vai abiem gribētos, lai jums ir liela māja ar dārzu laukos? Vai tomēr neliels dzīvoklis galvaspilsētas centrā? Vai varbūt viens no jums vislabprātāk apceļotu pasauli, nekur neapmetoties uz dzīvi? Protams, attiecībās ir jāmeklē arī kompromisi, taču citreiz tie ir pārāk daudz un pārāk lieli, lai attiecības varētu tos izturēt. Īpaši jau tad, ja runa ir par lieliem un nozīmīgiem dzīves lēmumiem.

4. Vai jūs viens otram esat seksuāli pievilcīgi?

Skaidrs, ka jums vairs nav jāmīlējas katru dienu, kā to darījāt attiecību sākumā, un nav jādzīvo ar sajūtu, ka nevarat ne atrauties no sava partnera. Tomēr ir svarīgi, ka jūs viens otru joprojām arī iekārojat.

5. Vai šīs attiecības Tevi pozitīvi uzlādē vai drīzāk iztukšo Tavas enerģijas rezerves?

Mūsu dzīve paliek arvien raibāka, saspringtāka un pilnāka ar dažādiem satraukumiem. Papildus tā jau tik daudz paņemošajai darba dzīvei, mēs vēlamies arī brīvajā laikā kaut ko piedzīvot un rezultātā nemitīgi pārgurstam. Partnerattiecībās ideālā gadījumā Tev būtu jāspēj saņemt Tev tik ļoti nepieciešamā enerģija un drošības izjūta. Tāpēc padomā par to, vai Tu savās attiecībās vari smelties enerģiju vai tās drīzāk Tevi pastāvīgi iztukšo. 

6. Vai Tu pārtrauktu šīs attiecības, ja tas būtu viegli izdarāms?

Šķiršanās sāp. Tas ir fakts, un to nepadara vieglāku skaidrošanās draugu, vecāku un arī bērnu priekšā. Ja jums vēl ir kopīgi īpašumi, tas nereti noved pie tā, ka attiecības netiek pārtrauktas, lai gan tās, iespējams, vairs neapmierina nevienu no partneriem. Pajautā sev: “Vai es šķirtos no sava partnera, ja tas būtu vienkārši izdarāms?” 

7. Vai šajās attiecībās Tev ir pārāk bieži jāpiekāpjas?

Attiecībās vienmēr būs situācijas, kurās kādam ir jāpiekāpjas, jo jūs tomēr esat divi atšķirīgi cilvēki. Ir kompromisi, kas notiek dabīgi un šķiet pat vairo mīlestību jūsu starpā. Tomēr, ja runa ir par nozīmīgām lietām, kurās pārsvarā piekāpjas tikai viens, tad jūsu attiecības var tikt apdraudētas. 

Vai Tev ir jāatmet savi dzīves sapņi vai arī tiek pārkāptas kādas Tavas robežas? Ja tā, tad mēģini izvērtēt jūsu attiecības, vai tās Tev tiešām nāk par labu. Protams, ka labu partnerattiecību dēļ ir vērts no kaut kā arī dzīvē atteikties. Jautājums ir tikai – cik ir pietiekami?

Visi šie jautājumi var Tev sniegt ieskatu tajā, vai vēl ir vērts cīnīties par savām attiecībām vai arī var padomāt par to pārtraukšanu. Galu galā izšķirošais jautājums ir, vai, esot šajās attiecībās, Tev klājas labāk vai sliktāk nekā vienatnē? 

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *