Lai mainītu savus ieradumus, vispirms jāpielāgo vide

Nav noslēpums, ka apgūt jaunus veselīgus ieradumus vai atbrīvoties no veciem un kaitīgiem ieradumiem daudziem ir nepārvarams izaicinājums. Tomēr mūsdienās ir gana pētīts, kā to izdarīt vieglāk.

Viens no ieteikumiem, ar ko iesaka sākt, ir vides pielāgošana. Tā, protams, ietver sevī pavisam praktiskus pasākumus kā, piemēram, vingrošanas paklājiņa nolikšana pa ceļam istabas vidū, lai būtu teju neiespējami tam paiet garām nevingrojot. Tādējādi dzīvē tiktu ieviests jauns veselīgais ieradums. Tomēr praktiska vides organizēšana vēl nav viss.

Mūsdienās un arī jauno ieradumu veidošanā svarīgs ir arī garīgās higiēnas koncepts, ko daudzi joprojām atstāj novārtā. Garīgā higiēna bieži tiek saistīta ar mediju patēriņu un tas ir pamatoti: protams, ir svarīgi, kādu sociālo mediju saturu un cik daudz tu patērē. Tomēr garīgo higiēnu ietekmē ne tikai grāmatas, ko lasi, filmas, ko skaties, un sociālie mediji, ko patērē, bet arī reālie cilvēki tev apkārt.

Cilvēkiem un viedokļiem ap tevi ir milzīga ietekme, tāpat nozīme ir arī tavai attieksmei pret dzīvi, kā arī tavam dzīvesveidam kopumā. Tas attiecas kā uz  profesionālo izaugsmi, tā arī uz personīgo attīstību. Cilvēks ir komandas spēlētājs. Ja esi viens citādi domājošais savā apkārtējo lokā, un tev nav līdzīgi domājošu “komandas biedru”, visticamāk tu tālu netiksi. Un pat, ja tev izdosies izrauties no apkārtējā sūnu ciema, tad vienam noturēties tajā var paprasīt pārāk daudz pūļu.

Dažreiz atdalīšanās no vides, kas tevi ietekmē negatīvā veidā, ir labākais risinājums.

Centies pielāgot savu apkārtni savām vajadzībām un tādējādi nodrošināt, ka tavas vajadzības tiek apmierinātas un tu virzies uz priekšu. Tas gan nenozīmē, ka nekavējoties ir nepieciešams norobežot no savas dzīves visus cilvēkus, kuru viedoklim un vērtībām nepiekrīti.

Svarīgi ir pulcēt ap sevi cilvēkus, kuru uzskatiem un mērķim ir kas kopīgs ar tavējiem.

Piemēram, ja vēlies zaudēt svaru, vingrojot un mainot uztura ieradumus, lai to realizētu, laika pavadīšana slinku draugu lokā neko daudz nepalīdzēs. Kā tu vari gavēt vai ēst veselīgi, ja tavā priekšā pastāvīgi ir garšīgs un tavam pašreizējam uztura plānam nepiemērots ēdiens? Kā tu vari regulāri sportot, kad visi apkārtējie guļ šūpuļtīklos? Reālas pārmaiņas un jaunu ieradumu izveide prasa milzīgu pašdisciplīnu un īstos cilvēkus blakus.

Kuri būs tavi komandas biedri, lai sasniegtu savas labās pārmaiņas?

Ja ieradumu tēma Tev ir aktuāla, pievienojies man Laimīgo Mammu Skolā.
Jūlijā runājam par tēmu “Kā Mammai radīt veselīgus ieradumus”.


Lasi savā e-pastā ♡

Pieraksties un saņem manus rakstus un jaunumus savā e-pastā!

.

Raksta autore Vita Kalniņa.

Pārpublicēt bez Vitas Kalniņas rakstveida piekrišanas aizliegts.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *