Veselīgas robežas

Laimīgo Mammu Skolas aprīļa tēma

Kādas ir veselīgas robežas?

Kā nospraust un saglabāt sev veselīgas fiziskās, enerģētiskās, mentālās un emocionālās robežas?

Par šo un vēl vairāk runāsim, domāsim un mācīsimies Laimīgo Mammu Skolas aprīļa mēnesī, kas veltīts tēmai “Veselīgas robežas”!

Tevi gaida...

  • privāta skolas platforma & facebook grupa
  • 8. aprīlī 19:00 tikšanās tiešraidē mēneša nodarbībā
  • 22. aprīlī 19:00 jautājumu un atbilžu sesija tiešraidē
  • tiešraižu video ieraksti
  • audio meditācijas
  • darba lapas
  • ekrāna tapetes visām Tavām ierīcēm
  • krāsojamās lapas
  • droša un atbalstoša kopiena
  • pieeja VISAM skolas arhīvam un materiāliem!

Laimīgo Mammu Skola atrodas tiešsaistē, skolas platforma un materiāli pieejami fiziskām personām, kas reģistrējas. Dalības maksa ir automātisks ikmēneša maksājums – 25eur/mēnesī.

KĀPĒC VESELĪGAS ROBEŽAS? ♡

ieskats tēmā

Veselīgas robežas ir svarīgas, lai Tu varētu veidot veselīgas attiecības ar citiem, un lai Tev būtu veselīga un piepildīta dzīve. Robežu nospraušana palīdz vairāk atvērties, kā arī dzīvot un rīkoties saskaņā ar sevi un savām vajadzībām. Tas ir viens no veidiem, kā Tu izrādi mīlestību pati pret sevi.

Nav iespējams skaidri noteikt, kādas tieši katram ir labas un “veselīgas” robežas, un kur tām ideālā gadījumā būtu jābūt katra cilvēka dzīvē. Katrā atsevišķā situācijā tās var nedaudz atšķirties.

Taču ir un paliek viens nemainīgs kritērijs, pēc kura orientēties, vai šādas robežas tev dara labu, un tas ir tavas emocijas.

Kā tu jūties savā dzīvē? Pārgurusi un izsmelta? Ierobežota savos lēmumos un izpausmēs? Vai tomēr mierā ar sevi un citiem un apmierināta?

Sliktas robežas var tikt izjustas kā pārāk nomācošas un pat demotivējošas.

Ja tās ir pārāk ciešas, tās ierobežo patstāvību, iniciatīvu un arī attīstību. Šādas robežas apgrūtina radošumu un domāšanu, tas savukārt rada neapmierinātību. Ierobežota brīvība rada dusmas un nelaimīguma izjūtu.

Sliktas robežas var mūs nogurdināt un izsmelt tad, ja tās ir pārāk plašas. Šādi iespējams justies, ja šķiet, ka pati vairs īsti neko neietekmēju savā dzīvē, visa mana dzīve tiek saplānota “ārpusē”. Citi “nosaka”, vai es gulēšu, ēdīšu un mazgāšos. Viņi “saplāno” manas brīvās stundas un paņem man mani pašu.

Lai arī mammas dzīvē šis kādu brīdi ir gandrīz neizbēgami, tomēr rūpēs par sevi ir svarīgi apzināties, kuras ir tās robežas, no kurām neatteiksies, un kā tās sargāsi.

Dzīvo tā, lai tev ir tik daudz brīvības, cik vien iespējams, un tik daudz robežu, cik nepieciešams! Nekad ne otrādi! Tas ir iespējams arī mammas dzīvē, par to runāsim aprīļa nodarbībās.

Mammas saka...

Tikko noklausījos pirmo lekciju – gan smējos, gan raudāju. Paldies sirsnīgs par to lielo iejūtību. Un vēl – ir riktīgi labi piemēri un cilvēcīgais, pieredzes aspekts.

Sajūsminos par burvīgo platformu – ļoti gaumīga un silta. Ir tā māju sajūta. Un tie papildus resursi tik labi! Šis ir projekts, kuru nopērkot es saņemu vairāk kā gaidīju!

Tieši šodien man vajadzēja dzirdēt to, ko saka Vita – par balsi, kas skan galvā un kuru varu pagriezt klusāk, pavisam klusu. Un otru, kuru pagriezt skaļāk, jo viss jau ir manī – gan “nevaru”, gan “varu ļoti daudz”. Paldies!

Noklausījos beidzot jautājumu/atbilžu sesiju. Liels, liels paldies! Biju aizkustināta un uzrunāta. Interesanti, ka pat tad, ja kāds jautājums, ko uzdevusi cita mamma, man nemaz nešķiet aktuāls, tad Tavā atbildē uz šo jautājumu izskan daudz lietu, kas aktuālas arī man.

Visvairāk paldies, ka dalies ar savu personīgo pieredzi, tas tik ļoti iedrošina, tik ļoti sakustina.. tas tik ļoti palīdz sadzirdēt, saklausīt, saredzēt sevi tajā visā vēl izteiktāk un.. pieņemt, palaist. No sirds paldies – esmu pateicīga! Ļoti!

Es šodien sev ieguvu ļoti daudz spēka, noklausoties pašu pirmo LMS meditāciju par mīlestību pret sevi. Absolūti katrs vārds ir par tām dažādajām sajūtām un nemieru, kas ir pirmajās pēcdzemdību dienās. Iesaku šo ikvienai jaundzimušai jaundzimušā bēbīša mammai.

Gribēju pateikt sirsnīgu paldies par Laimīgo Mammu skolu! Un esmu atgriezusies bērnībā krāsojot krāsojamās lapas – tik meditatīvi, tik mierpilni, kurš to būtu domājis!

Mīļš paldies par vakardienas nodarbību! Tā bija viela pārdomām un kā svaiga ūdens malks. Šobrīd esmu mājās ar slimu divgadnieku un slimu dzīvesbiedru, esmu diezgan nogurusi [..] Vakardienas nodarbība bija 2h tikai sev, taisni laikā. Šorīt jau pamodos priecīgāka un pacietīgāka pret saviem slimniekiem 🙂

PAGĀJUŠĀS TĒMAS – SKATIES ARHĪVĀ

Nogurums un iztukšotība

DECEMBRIS

2020

MĒNEŠA TĒMA

Pastāvīgs nogurums mammas dzīvē. Tā nav jābūt!

Ja esi mamma un jūties pastāvīgi iztukšota, taču neredzi no tā izeju, paciesties, kamēr bērni paaugsies, nav vienīgā iespēja, kā justies labāk. Kā tas izskatās? Par ko tas liecina? Vai vispār un kā tikt laukā?

Apzināties savas vajadzības

JANVĀRIS

2021

MĒNEŠA TĒMA

Apzināties savas vajadzības

Daudzviet tiek runāts par to, ka mammām jārūpējas par sevi, taču reizēm tas tikai vairo vainas sajūtu – vēl kaut kas, ar ko netieku galā! Tam nav jābūt tik smagi! Kā apzināties savas vajadzības un atbildīgi parūpēties par to apmierināšanu ikdienā, kad visiem citiem vajag vairāk un steidzamāk?

Pašvērtējums

FEBRUĀRIS

2021

MĒNEŠA TĒMA

Pašvērtējums

Noteikti tas nebūs pārsteigums, ja teikšu, ka stabils pašvērtējums – spēja būt mierā ar sevi, pieņemt sevi, savu varēšanu un arī nevarēšanu, ietekmē visas dzīves jomas. Šis būs mēnesis, kad pietuvosimies gan savām stiprajām, gan ēnas pusēm, lai dziļāk sevi iepazītu un pieņemtu. Labs pašvērtējums nenozīmē būt sajūsmā par sevi, bet gan būt mierā ar sevi. Šajā mierā iespējams gan vienkārši būt, gan arī augt un attīstīties.

Emocijas

MARTS

2021

MĒNEŠA TĒMA

Emocijas

Mammas dzīve nes sev līdzi ne tikai daudz pienākumu un atbildības, bet arī daudz dažādu un bieži spēcīgu emociju. Reizēm tieši emociju intensitāte ir tā, kas paņem daudz spēka, un rezultātā jūtamies iztukšotas. Vēl smagāk kļūst, kad ir kādas emocijas, par kurām sevi nosodām, tāpēc ļoti cenšamies tās nejust vai vismaz nepaust. Tā tas ir, piemēram, ar dusmām. Tomēr, ja izprotam emociju nozīmi un uzdevumu cilvēka dzīvē, varam tās sākt izmantot savā labā. Šī mēneša uzdevums būs nevis nejust vai nepaust izjūtas, kas šķiet nepieņemamas vai grūtas, bet gan rūpēties par sevi tā, lai tādas rodas mazāk, un iemācīties tās mīloši vadīt.

Reģistrējies šeit