- Kad noslēpumi kļūst par normālu attiecību sastāvdaļu – melošana vai svarīgas informācijas noklusēšana var laupīt uzticību partneru starpā. Tas, protams, nenozīmē, ka Tev savam partnerim jāstāsta pilnīgi viss, arī tas nav veselīgi.
- Kad vairāk laika tiek pavadīts, lai risinātu problēmas, nevis tās novērstu – netiek runāts par īstajām grūtībām, kas ir sīko konfliktu pamatā, tāpēc tās samilzt. Tādējādi pāris netiek pāri attiecību krīzēm un ilgstoši dzīvo saspringumā.
- Kad tiek likts pārāk liels fokuss uz to, kas mūsu attiecībās nav kārtībā – tas rada situāciju, kad pārim savās attiecībās arvien grūtāk ir saredzēt labo.
- Kad neesam pietiekami elastīgi un atvērti pārmaiņām un jaunām perspektīvām. Tās neizbēgami nes līdzi arī konfliktus. Ja no tiem nemitīgi izvairāmies, attiecības iestrēgst savā attīstībā.
- Kad pārāk daudz brīvā laika tiek pavadīts katram atsevišķi – protams, laiks ar sevi ir ļoti svarīgs, taču tāpat arī ir svarīgas kopīgas aktivitātes un kopīgas patīkamas atmiņas.
Pārsvarā attiecībām par sliktu nāk nevis tikai viens noteikts izturēšanās veids, bet gan vairāku faktoru kombinācija.
Ja viens vai vairāki no šiem punktiem attiecas arī uz Tavām attiecībām, tas uzreiz nenozīmē, ka tās ir apdraudētas. Svarīgi pievērst tam uzmanību un doties iekšā attiecību izaugsmē.
Oktobrī Laimīgajā skolā runājām par to, kā veidot un saglabāt tuvību ar otru, nepazaudējot pašiem sevi. Ja tēma Tevi interesē, aicinu pievienoties! Vari noklausīties oktobra nodarbības un arī jautājumu un atbilžus sesijas ierakstu.