- Virspusējas sarunas – Tu dod priekšroku sarunām par ēdienu, atvaļinājumu vai citiem cilvēkiem, jo tā Tu vari izvairīties no personīgām sarunām par Tevi un to, kā Tu patiesībā jūties.
- Tu atsakies just – kad kāds Tev pajautā, kā Tu jūties, Tu atbildi ar “labi” vai “normāli” un ātri nomaini tēmu, jo nezini, ko atbildēt, un baidies ieskatīties sevī dziļāk.
- Tu nelabprāt paliec vienatnē – Tu izvēlies laiku pavadīt kopā ar citiem cilvēkiem. Ja tas nav iespējams, tad Tu paliec vismaz seriāla varoņu vai sociālo tīklu sabiedrībā.
- Tu baidies no jautājumiem – ja kāds Tev uzdod daudz jautājumu, Tu jūties kā nopratināšanā. Tu baidies, ka varētu atklāt par sevi ko tādu, ko nemaz nevēlies zināt.
- Tu nekad neraudi – Tu izcili proti novērst uzmanību no savām jūtām. Tavā dzīvē nav vietas negatīvām emocijām.
- Bēgšana no dziļām sarunām – kad Tavs partneris Tev saka, ka jums nepieciešams aprunāties, Tu centies no tā izvairīties, meklējot dažādas atrunas un attaisnojumus.
- Sociālie tīkli – Tu vari stundām ilgi pazust sociājos tīklos un tādējādi novērst uzmanību no savas dzīves.
Es zinu, ka visam šim ir savi sāpīgi un nepatīkami iemesli. Es zinu, ka Tavs uzdevums ir sevi pasargāt no vēl vairāk sāpēm. Tomēr, izejot tām cauri, nāk atvieglojums un patiess prieks par dzīvi.
Kā to izdarīt?
- Dodies psihoterapijā.
- Regulāri raksti dienasgrāmatu – ne tikai par notikumiem, bet īpaši par to, kā Tu tajos juties.
- Izvēlies kādu programmu, ar kuras palīdzību iepazīt sevi dziļāk.
*Vari izmantot, piemēram, grāmatu “Tavs iekšējais bērns meklē mājas”, pildot visus tajā esošos uzdevumus.
- Ja vēlies, lai es pavadu Tevi šajā ceļā, piesakies Laimīgajā skolā, kur tiekamies divas reizes mēnesī un ik mēnesi Tu saņemsi arī darba lapas sevis izpētei.
*Iegādājot pirmo Laimīgās skolas abonementu, Tev būs pieeja arī iepriekšējo mēnešu arhīvam un 30 dienu laikā varēsi pieņemt lēmumu, vai vēlies turpināt. Tiekamies!