Kamēr nesāksi uzņemties atbildību par savām reakcijām un savu pašvērtējumu, būsi nežēlīgi pakļauta jebkuram ievainojumam no ārpuses. – Vita Kalniņa
Tweet
Kāpēc viņš tev allaž liek justies tik nesvarīgai? Aizvainojums
Vai esi kādreiz domājusi, ka aizvainojumam ir milzu negatīva ietekme ne tikai uz ikdienas situācijām un tavu emocionālo pašsajūtu? Aizvainojums ietekmē attiecības ar mīļoto, vecākiem, bērniem, sarežģī visdažādākās situācijas darbā. Tieši aizvainojuma dēļ parasti izceļas nopietni konflikti sabiedrībā un pat politikā pasaules mērogā. Tie var beigties ar slepkavībām un nopietnu karadarbību, kas ilgst gadiem.
Aizvainojumam ir ilgtermiņa ietekme uz dažādiem notikumiem, tas atstāj paliekošas sekas daudzu gadu garumā. Piemēram, parasti tieši aizvainojumā tiek pārtrauktas attiecības, pārvēršot tās no mīlestības par attiecību karu, kurā nav uzvarētāju. Tomēr arī pēc attiecību nosacītajām beigām aizvainojumā tās turpinās gadu desmitiem, tā arī reāli neesot kopā. Diemžēl aizvainojums salīmē divus cilvēkus stiprāk par mīlestību.
Ne spēcīgais naids, kas ir viena no aizvainojuma reakcijām, ne depresīva noslēgšanās sevī un sevis žēlošana upura lomā nenes mieru. Vienā gadījumā tas ir karš ar otru, citā – pašām ar sevi. Tomēr viens konflikts rada nākamo un tādējādi atkal kārtējo situāciju, kurā apvainoties. Ja neķeramies klāt aizvainojuma situāciju atšķetināšanai, pašas negribot parakstāmies uz gadiem ilgu atrašanos vardarbības apburtajā lokā.